Balti liiga: TTÜ sai koduplatsil ülivalusa kaotuse, Tarvas teenis Riias esimese võidu

Kollases Rakvere Tarvas.
Kollases Rakvere Tarvas. Foto: Meelis Meilbaum / Virumaa Teataja

Korvpalli Balti liigas käis täna väljakul kolm Eesti klubi. Ainsana sõi võidu kirja Rakvere Tarvas. TTÜ pidi koduplatsil vastu võtma valusa 74:78 kaotuse Ventspilsislt ning Tallinna Kalev kaotas suurelt Prienaile.

Kalevi kaotusnumbrid Siim-Sander Vene koduklubi Prienai vastu olid 53:101. Vene arvele jäi 11 punkti ja seitse lauapalli. Kalevi parim oli Emmanuel Okoye 14 silmaga.

Rakvere Tarvas sõitis külla Riia Baronsile ning teenis Balti liigas hooaja esimese võidu. Tarva võidunumbriteks märgiti 87:79. Suurepärase mängu tegi Reimo Tamm, kelle arvele jäi 21 punkti, kaheksa lauapalli ja kaheksa resultatiivset söötu.

Päeva viimases kohtumises läksid Tallinnas vastamisi TTÜ ja Ventspilt. Kodumeeskond hoidis pea terve kohtumise vältel juhtohjasid enda käes, kuid viimastel minutitel anti edu käest. Lõpuks tunnistati Ventspilsi 74:78 paremust. TTÜ parimana tõi Kiur Akenpärg 24 punkti.

Mängude käik:

-

Prienai ja Kalevi kohtumine on alanud.
Kalevi algviisik: Roos, Luts, Campbell, Douglas, Vahter
Siim-Sander Vene kuulub Prienai algviisikusse

-

Prienai võitis Kalevi vastu avaveerandi 26:16. Vene on toonud Leedu meeskonnale seitse punkti. Kalevi parim on Okoye, kelle arvel on kuus silma.

-

Prienai võitis Kalevi vastu poolaja ülikindlalt 58:25. Siim-Sander Vene on kodumeeskonna kasuks visanud üheksa punkti ning võtnud maha ka viis lauapalli. Kalevi parim on Okoye kaheksa punktiga.

-

Lisaks on Vene andnud kaks resultatiivset söötu ja teinud kaks isiklikku viga.

-

Kalevi korvikütid: Okoye 8, Douglas 7, Campbell 5, Vahter 5, Luts 2

-

Algas Tarvase ja Baronsi mäng.
Tarvase algviisik: Pilk, Laksa, Saks, Tamm, Umbraško

-

Prienai juhib Kalevi vastu viimase veerandi eel 82:45.
Vene arvel üheksa punkti ja seitse lauapalli. Okoye on Kalevi kasuks visanud 14 silma.

-

Tarvas kaotab Baronsi vastu avaveerandi 23:25.
Rakvere meeskonna parimana on Laksa ja Saks visanud kuus punkti. Baronsi poolelt on Bergmanisel ja Metral koos kümme punkti.

-

Vene ja Prienai hävitasid Tallinna Kalevi 101:53. Vene arvele jäi 11 punkti ja kaheksa lauapalli. Lisaks andis eestlane kolm resultatiivset söötu.
Kalevi parimana tõi Okoye 14 punkti. Douglas lisas omalt poolt 11 silma.

-

Tarvas on suutnud poolajaks Baronsi vastu 47:40 juhtima minna.
Rakvere meeskonna resultatiivseim on olnud Tamm, kelle arvel on 13 punkti ja kolm lauapalli. Umbraško lisas 10 silma ja võttis maha neli laupalli.
Baronsi poolelt on Bergmanis ja Metra visanud kumbki 13 punkti.

-

Riias on käimas kolmas veerandaeg ning Tarvas on juhtimas 51:46.

-

Kaks minutit enne kolmanda veerandaja lõppu on Tarva edu 59:51. Tamme arvel 15 punkti.

-

Enne viimast otsustavat veerandit juhib Tarvas 65:54.
Tamm on visanud 17 punkti, võtnud maha kolm lauapalli ning andnud ka viis resultatiivset söötu. Umbraško on teada toetanud 14 punkti, kuue lauapalli ja kolme korvisööduga. Ka Laksa arvel on 14 silma.
Baronsi parimana on Bergmanis visanud 16 punkti ja võtnud neli lauda.

-

Neli minutit enne kohtumise lõppu on Tarva eduseis 81:67.

-

TTÜ ja Vetspilsi kohtumine on alanud.
TTÜ algviisik: Akenpärg, Keedus, Keres, Makke, Andrew

-

Tarvas juhib kaks minutit enne lõppu võõrsil Baronsi vastu 81:70. Reimo Tamm on visanud 21 punkti, kogunud kaheksa lauapalli ja andnud seitse korvisöötu.

-

Tarvas võitis võõral väljakul Riia Baronsit 87:79.
Tamm viskas 21 punkti, võttis kaheksa lauapalli ja andis kaheksa korvisöötu.
Lindmets ja Laksa viskasid 18 punkti, Umbrako arvele jäi 18 silma.
Kaotajate parim oli 22 punkti visanud Bergmanis.

-

TTÜ võitis Ventspilsi vastu avaveerandi 18:13!

-

TTÜ juhib poolajavileks Ventspilsi vastu 36:28.
Akenpärg on toonud 10 punkti. Andrew toetas teda kaheksa silmaga. Saarmets ja Makke on võtnud maha kuus lauapalli.

-

TTÜ ja Ventspilsi kohtumise teine poolaeg on alanud

-

Neli minutit kolmanda veerandi lõpuni ning TTÜ kümnega peal, 47:37.

-

Viimase otsustava veerandi eel juhib TTÜ Ventspilsi vastu viie punktiga, 54:49.

Akenpärg on visanud üleplatsimehena 15 punkti.

-

TTÜ edu püsib! Mängida on viis ja pool minutit ning kodumeeskond juhib 65:56

-

Lõpuni jääb natukene üle minuti, TTÜ juhtimas 73:70! Läheb põnevaks!

-

73:72! Kas TTÜ suudab edu lõpu eel käest mängida?

-

73:73! Seis on viigis! Kohtumise lõpuni jääb 1.09

-

20 sekundit lõpuni!

-

73:76! Milline draama! Donald tabab kolmese ning Ventspils on lähedal võidule.

-

74:77, Berzins tabab kahest vabaviskest ühe

-

Keedus viskab lõu eel mööda kaks vabaviset, neli sekunit lõpuni

-

74:78! TTÜ juhtis Ventspilsi vastu peaaegu terve kohtumise vältel, kuid viimaste minutitega mängiti edu maha ja võeti vastu valus kaotus.

-

Akenpärg viskas üleplatsimehena 24 punkti. Andrew aitas teda 12 punkti ja kuue lauapalliga. Ventspilsi eest viskas Donald 22 punkti.

Enne tänaseid mänge:

Tarvas ja Kalev olid võistlustules ka eile, kuid mõlemad meeskonnad pidid vastu võtma suure kaotuse. Tarvas kaotas Vilniuse Sakalaile 66:89 ning Kalev jäi 46:93 alla Kedainiai Nevežisele.