2013. aastal sajandat aastapäeva tähistava Prantsusmaa velotuuri korraldajad avalikustasid täna järgmise aasta tuuri trassi, mis on seekordsest märgatavalt raskem. Samas peaks see vähemalt paberil jätma Rein Taaramäele head võimalused kõrge koha nimel kaasa rääkida.
Juubeliaasta Tour de France'i raske trass sobib ronijatele ja temposõitjatele
Sajandat korda peetav tuur algab sedapuhku 29. juunil Korsika saarelt - esimest korda pärast avalööki 1903. aastal. Aastakümneid pole juhtunud ka seda, et avaetapi järel saaks parima võimaluse kollast liidrisärki endale haarata mõni sprinter - nimelt peetakse avaetapp sedapuhku siledal maal.
Tõeliselt karmiks läheb tuur teisel nädalal, kui tõustakse kurikuulsa Mont Ventoux' tippu. Samuti on kavas Alpe d'Huezi tõus, mida võetakse 18. etapil koguni kaks korda. Pärast aastast pausi on taas kavas ka meeskondlik temposõit, mis peetakse tuuri neljandal päeval. Lisaks sõidetakse kaks individuaalset eraldistarti, mis on lühemad kui tänavu - vastavalt 32 ja 33 km. Veel ühe muudatusena ei ole aga viimase paari aasta kombel enam viimane eraldistart kavas päris tuuri lõpus, vaid see sõidetakse viis päeva enne tuuri lõppu ning päev enne Alpe d'Huezi tõusu võtmist.
On tõenäoline, et tänavune võitja Bradley Wiggins ei pruugigi endale ebasobivalt mägisel rajal tiitlit kaitsma tulla, jättes parimad võimalused üldvõidu eest võidelda Alberto Contadorile, Chris Froome'ile ja tänavuse tuuri trauma tõttu vahele jätma pidanud Andy Schleckile.
2013. aasta Tour de France:
29. juuni, 1. etapp: Porto Vecchio - Bastia, 212km
30. juuni, 2. etapp: Basta - Ajaccio, 154km
1. juuli, 3. etapp: Ajaccio - Calvi, 145km
2. juuli, 4. etapp: Nice - Nice, 25km (meeskondlik temposõit)
3. juuli, 5. etapp: Cagnes sur Mer - Marseille, 219km
4. juuli, 6. etapp: Aix en Provence - Montpellier, 176km
5. juuli, 7. etapp: Montpellier - Albi, 205km
6. juuli, 8. etapp: Castres - Ax 3 Domaines, 194km
7. juuli, 9. etapp: St Girons-Bagneres de Bigorre, 165km
8. juuli: puhkepäev St Nazaire'is
9. juuli, 10. etapp: St Gildas des Bois - St Malo, 193km
10. juuli, 11. etapp: Avranches - Mont St Michel, 33km (individuaalne temposõit)
11. juuli, 12. etapp: Fougeres - Tours, 218km
12. juuli, 13. etapp: Tours - St Amand Montrond, 173km
13. juuli, 14. etapp: St Pourain sur Sioule - Lyon, 191km
14. juuli, 14. etapp: Givors - Mont Ventoux, 242km
15. juuli: puhkepäev Vaucluse'is
16. juuli, 16. etapp: Vaison la Romaine-Gap, 168km
17. juuli, 17. etapp: Embrun-Chorges, 32km (individuaalne temposõit)
18. juuli, 18. etapp: Gap - Alpe d'Huez, 168 km
19. juuli, 19. etapp: Bourg d'Oisans - Le Grand Bornand, 204km
20. juuli, 20. etapp: Annecy - Annecy Semnoz, 125km
21. juuli, 21. etapp: Versailles-Paris Champs-Élysées, 118km