Tallinna Kalev alistas võõrsil lisaajal Tarva, Vene klubile võimas võit

Rakvere Tarvas (kollases mänguvormis).
Rakvere Tarvas (kollases mänguvormis). Foto: Meelis Meilbaum / Virumaa Teataja

Tallinna Kalev teenis korvpalli Balti liigas esimese võidu, kui võõral väljakul alistati lisaajal 79:73 Rakvere Tarvas.

Võitjate kasuks viskas Marc Campbell 20 punkti, kaotajate resultatiivsemad olid Reimo Tamm ja Renato Lindmets 16 silmaga.

Kalevil on nüüd C-alagrupis kirjas üks võit ja neli kaotust, Tarvas on samal ajal teeninud ühe võidu ja saanud kolm kaotust.

Eesti klubidest oli täna Balti liigas veel võistlustules Valga, kes pidi vastu võtma hooaja viienda kaotuse, kui võõrsil jäädi 60:74 alla Lietkbelisele. Valga jätkab B-alagrupis endiselt viimasel ehk kuuendal kohal.

Järjekordse võidu kirjutas turniiritabelisse ka Eesti koondislase Siim-Sander Vene tööandja Prienai, kes alistas koduplatsil 91:64 Sakalai. Vene viibis võitjate ridades platsil 24 minutit ning viskas selle aja jooksul kaheksa punkti ja võttis seitse lauapalli. Prienai juhib C-alagruppi kindlalt täisedu kuue võiduga.

Mängude käigud:

-

Lietkabelis on alustanud kohtumist teravamalt ning asunud juhtima 16:11. Esimese veerandaja lõpuni kaks minutit.

-

Võistlustules on täna ka Siim-Sander Vene koduklubi Prienai, kes kohtub koduplatsil teise Leedu tiimi Sakalaiga. Esimese veerandaja lõpuni on 1.44 ning seis on 14:14.

-

Lietkabelis on Valga vastu oma eduseisu suurendanud ning nüüd juhitakse 24:13. Teise veerandaja lõpuni 9.00.

-

Teine veerandaeg läbi: Lietkabelis juhib Valga vastu 39:26.

-

Lietkabelis juhib 44:28, kolmanda veerandaja lõpuni 7.00.

-

Lietkabelis juhib Valga vastu 64:47, kohtumise lõpuni 7.21.

-

Tarvas ja Kalev on alustanud kohtumist tasavägiselt ning seis on 13:13, esimese veerandaja lõpuni natuke alla kahe minuti.

-

Tarva ja Kalevi vahelises matšis lõppeb esimene veerandaeg Kalevi 18:17 paremusega.

-

Lietkabelis juhib Valga vastu 72:55, kohtumise lõpuni 1.53.

-

Lietkabelis alistab Valga 74:60.

-

Tarvas ja Tallinna Kalev jätkavad võrdset heitlust ning seis on 33:33, teise veerandaja lõpuni kaks ja pool minutit.

-

Tallinna Kalev juhib kahe veerandaja järel Tarva vastu 42:35.

-

Kalev juhib Tarva vastu 46:37, 7.45 kolmanda veerandaja lõpuni.

-

Kalev juhib Tarva vastu 48:43, 4.51 kolmanda veerandaja lõpuni.

-

Siim-Sander Vene koduklubi Prienai sai kirja kindla võidu, kui koduplatsil alistati 91:64 Sakalai. Vene mängis 24 minutit ning viskas selle ajaga kaheksa punkti ja võttis seitse lauapalli.

-

Kalev juhib kolmanda veerandaja järel Tarva vastu 52:51.

-

Tarvas on asunud Kalevi vastu juhtima 60:57, 4.59 lõpuni.

-

Kalev juhib Tarva vastu 64:62, 2.54 lõpuni.

-

Kalev juhib Tarva vastu 67:66, 44 sekundit lõpuni.

-

Kalevi ja Tarva vahelise matši seis on 69:69, 19 sekundit lõpuni.

-

Tarvas ja Kalev selgitavad võitja lisaajal.

-

Kalev juhib Tarva vastu 72:70, 3.1 lisaaja lõpuni.

-

Kalev suurendab edu neljale punktile, lõpuni 1.40.

-

Kalev juhib 76:72, 16 sekundit lõpuni.

-

Kalev kasvatab eduseisu ja juhib 79:73, 9 sekundit lõpuni.

-

Kalev alistab Tarva 79:73.

Tarval on C-alagrupis kirjas üks võit ja kaks kaotust, Kalevil on nelja mängu järel võiduarve endiselt avamata. Rakvere meeskonna eest võib täna debüüdi teha nende uus leegionär, 28-aastane tagamees Leon Jacob. Kohtumine algab Rakvere spordihoones kell 19.

Valga on B-alagrupis samuti nelja mängu järel võiduta ja peab seda püüdma Lietkabelise vastu, kellel on tabelis kaks võitu ja kaotus - viimane saadi eile Tartu Rockilt. Mäng algab kell 18.

Täna on Balti liigas mängupäev ka Eesti koondislasel Siim-Sander Venel, kelle koduklubi Prienai Rudupis võõrustab Vilniuse Sakalaid. Seegi mäng algab kell 18.