Esiliigaklubi oli võrkpalli karikasarjas lähedal suurüllatusele

Võrkpall. Foto on illustreeriv.
Võrkpall. Foto on illustreeriv. Foto: ANTS LIIGUS/PRNPM/EMF

Võrkpalli meeste karikavõistluste veerandfinaalseeria avamängus pidasid põnevuslahingu Eesti-Läti ühisliiga liider Pärnu Võrkpalliklubi ja TTÜ/Kiili, millest väljus napi 3:2 (-23, 16, -24, 22, 10) paremusega kodusaalis mänginud Pärnu, kirjutab volley.ee.

Pärnu nägi esiliigas mängiva TTÜ/Kiiliga oodatust rohkem vaeva, kui kuurortlinna meeskonna mängijad olid geimidega 1:2 taga ning lisaks neljanda geimi alguses 4-5 punktilises kaotusseisus (3:8). Siiski suudeti mäng enda kasuks kallutada, kuid 2:3 kaotus jätab ka Kiilile edasipääsuvõimaluse.

Andrus Raadik tõi võitjatele 24 punkti, Tamar Nassar lisas 17 silma (8 blokipunkti ja efektiivsus +15). TTÜ/Kiili parimana kogus Mihkel Sepp 19 punkti, Kaupo Kivisild aitas meeskonda 16 punktiga. Pärnu kõik statistilised numbrid olid vastasest paremad, kuid märkimisväärne vahe tuli vaid servil. Pärnu lõi koguni 11 serviässa, vastased suutsid sama kolmel korral. Ülejäänud numbrid Pärnu poolt vaadatuna: blokid 19-15, rünnakuprotsent 46-41 ja vastuvõtt 60%-48%.

Kodusaalis mänginud Võru VK võttis kindla 3:0 (14, 13, 20) võidu SK Neemeco vastu. Andris Õunpuu tõi võitjate parimana 13 punkti, Neemeco poolel vastasid Mikk Lellsaar ja Priit Puuste 6 punktiga. Võru teenis blokis 5 punkti, vastased blokist punkte ei kogunud. Kodumeeskond lõi punktiks 51% tõstetest, Neemeco sama näitaja oli 28%.