Rehemaa napilt punktikohalt väljas, võit Norrasse

Aiver Rehemaa
Aiver Rehemaa Foto: Nordicfocus.com

Täna tehti Rootsis Gällivares algust murdmaasuusatamise tänavuse MK-sarjaga ning eestlastest sai avapäeval parima koha Aivar Rehemaa, kes sai 15 km vabatehnikasõidus 34. koha.

Punktikohast jäi Rehemaad lahutama lõpuks 6,9 sekundit. Ülejäänud stardis olnud eestlastest sai Karel Tammjärv täna 67. ja Eeri Vahtra 90. koha.

Esikoha teenis Gällivares norralane Martin Johnsrud Sundby, kes edestas Kasahstani sportlast Aleksei Poltaraninit ja rootslast Marcus Hellnerit.

-

Finišis läheb liidriks šveitslane Curdin Perl, finišisse on jõudnud kümmekond meest

-

Eestlastest on kõige teravamalt alustanud Aivar Rehemaa, kes on esimeses vaheajapunktis 19. kohal, kui selle vaheajapunkti on läbinud 77 meest

-

Finišis on 25 meest ning esikohal on endiselt Perl

-

Rehemaa ja Tammjärv on jõudnud finišisse. Rehemaa on hetkel 10. ja Tammjärv 26. kohal. Finišisse on jõudnud 32 meest

-

Nüüd on rajale saanud kõik mehed

-

Finišis on liidriks kerkinud Matti Heikkinen, kes edestab 4,0 sekundiga Sergei Dolidovitšit ja 15,3 sekundiga Curdin Perli

-

Parima eesltasena on Rehemaa finišis 18. positsioonil, finišisse on hetkel jõudnud 50 meest

-

Finišis on liidriks kerkinud Aleksei Poltaranin, kes edestab Heikkineni 21,3 sekundiga

-

Kõik mehed on finišis ning esikoht läheb täna Sundby'le, teise koha saab Poltaranin ja kolmanda Hellner

-

Eestlastest sai Aivar Rehemaa 34., Karel Tammjärv 67. ja Eeri Vahtra 90. koha

-

Võistlus on läbi!

Kui naiste 10 km vabatehnikadistantsil ühtegi Eesti sportlast starti ei tule, siis meeste 15 km vabatehnikasõidus asuvad punktikohta püüdma Karel Tammjärv (stardinumber 21), Aivar Rehemaa (23) ja Eeri Vahtra (78).

Kokku läheb täna rajale 97 meest ning neist viimasena pääseb rajale šveitslane Dario Cologna.

Võistlusele antakse start Eesti aja järgi kell 13.30.