Legkov tegi Venemaa suusatamise ajalugu, Norra taas võiduta

Tour de Ski.
Tour de Ski. Foto: SCANPIX

Murdmaasuusatajate mitmepäevasõidu Tour de Ski võitis meeste konkurentsis tänavu venelane Aleksandr Legkov. Ühtlasi oli see Venemaa suusatamisele esimeseks üldvõiduks Tour de Ski’l.

Teisena jõudis täna üle finišijoone kolmekordne võitja šveitslane Dario Cologna ning kolmanda koha saavutas venelane Aleksandr Võlegžanin. Neljanda kohaga pidi leppima norralane Petter Northug ja seega pole Norral ikkagi veel ette näidata Tour de Ski üldvõitu.

Eestlastest saavutas tänavu parima koha Aivar Rehemaa, kes jõudis mäefinišisse 34. kohal. Algo Kärp lõpetas mitmepäevasõidu 57. ja Karel Tammjärv 63. positsioonil.

-

Esimesed neli meest saavad kiiresti omavahel kokku ja nüüd jätkatakse sõitu koos

-

Viiendal kohal olev Poltoranin kaotab liidrile 1.32

-

Esimesed neli meest sõidavad rahulikult koos ja vahepeal ei suudeta ära jagada ka seda, et kes võiks gruppi vedada

-

Esinelik püsib koos. Cologna veab venelaste ees gruppi ning Northug ootab viimasena oma hetke

Northug on neljandana finišis

Eilse 15 km klassikasõidu järel on üldarvestuses liider šveitslane Dario Cologna, talle kaotab 6,5 sekundiga eile 15-sekundilise karistuse saanud venelane Aleksandr Legkov. Kolmas on 11,5-sekundilise kaotusega norralane Petter Northug, neljandana pääseb liidrist 16,3 sekundit hiljem rajale teine venelane Maksim Võlegžanin.

Need neli meest peaksid jagama ka esikoha, sest viiendana startiv kasahh Aleksei Poltoranin kaotab juba 1.35,3 ja kuues mees, tšehh Lukas Bauer 2.02,3. Esinelikust on ainsana varem tuuri võitnud Cologna, kes võidutses 2009., 2011. ja 2012. aastal. Northug pidi mullu leppima kolmanda ja kolmel varasemal aastal teise kohaga. Legkov sai 2007. aastal aga teise koha.

Parima eestlasena läheb Aivar Rehemaa rajale 33. kohalt, kaotades Colognale 6.50,1. Algo Kärp (+13.57,2) stardib 60. ja Karel Tammjärv (+17.47,5) 64. kohalt.