Tiidrek Nurme võitis ülekaalukalt Eesti murdmaajooksu meistrivõistlused

Tiidrek Nurme Pekingi olümpiamängudel.
Tiidrek Nurme Pekingi olümpiamängudel. Foto: Raigo Pajula.

Suvise kergejõustikuhooaja avas Eesti murdmaajooksu meistrivõistlus Tallinnas, millel osales ligi 200 jooksjat kõigist vanuseklassidest.

Suvisel jooksupäeval osutus põnevaimaks meeste 4 km distants, mille võitis ajaga 11.43 kindlalt Tiidrek Nurme.

Meeste 4 km distantsil võidu võtnud Tiidrek Nurme (Tartu Ülikooli Akadeemiline SK) järel jooksis mõnevõrra ootamatult end ajaga 12.06 hõbedale Roman Fosti (Stamina SK). Viimasele poodiumikohale spurtis Taivo Püi (Sportkeskus.ee), kes kaotas Fostile vaid 3 sekundiga. Esikuuikusse mahtusid veel Nikolai Vedehin (Tartu Ülikooli Akadeemiline SK), Ragnar Lipp (Eesti Maaülikooli SK) ja Taavi Tambur (Stamina SK)

Naiste 4 km distantsil võttis ajaga 14.08 ülikindla võidu Jekaterina Patjuk (Tartu Ülikooli Akadeemiline SK). Teiseks tulnud Maria Leosk (Tallinna SS Kalev) kaotas võitjale 42 sekundiga ja end kolmandaks jooksnud Evelin Kärner (Nõmme KJK) jäi liidrile alla juba üle minuti.