Eestlaste suur duell: Talts ja Kangur kohtuvad Itaalia karikafinaalis

Kristjan Kangur (palliga).
Kristjan Kangur (palliga). Foto: SCANPIX

Itaalia korvpalli karikavõistluste finaali jõudsid Janar Taltsi ja Kristjan Kanguri koduklubid Varese ja Siena.

Taltsi koduklubi Varese alistas poolfinaalis 81:71 Acea Roma, Talts mängis 12 minutit ja punktiarvet ei avanud, kuid võttis neli lauapalli, pani ühe bloki ja andis ühe korvisöödu. Varese parim oli 23 punktiga Ebi Ere, Dušan Šakota viskas 21 punkti.

Siena oli püstihädas Sassariga, kuid pööras mängu lõpuks ikkagi 85:78 enda kasuks. Kangur mängis 25 minutit ja viskas 11 punkti, tabades olulistel hetkedel - just tema kolmene peatas kolmandal veerandajal Sassari vahespurdi ning poolteist minutit enne mängu lõppu käristas Kanguri kahepunktivise vahe kuuepunktiliseks. Lisaks võttis Kangur seitse lauapalli ja andis kaks korvisöötu. Siena parim oli 19 punktiga Daniel Hackett.

Itaalia karikafinaal peetakse homme õhtul Eesti aja järgi kell 19.

Mängude käik:

Talts tavapäraselt Varese algviisikusse ei kuulu. Meeskond haarab aga 15:8 edu.

Talts pääseb esimest korda platsile.

Varese võidab avaveerandi 18:10

Taltsi kontol on kahe minutiga kolm lauapalli ja üks blokeeritud vise

Varese edu kasvab juba kümnele punktile, 25:15

Varese eduseis on 30:21, Talts viibib jätkuvalt väljakul, kuid pole veel ühtegi pealeviset teinud.

Kaks minutit enne veerandaja lõppu on Varese edu aga kahanenud vaid neljale punktile, 32:28.

Varese võidab avapoolaja 35:32

12 minutit mänginud Taltsi arvel seni punkte pole, küll aga neli lauapalli, üks blokk ja üks korvisööt.

Kolmanda veerandaja keskpaigaks pääseb Roma 44:43 juhtima, Talts pole seni teisel poolajal väljakule pääsenud.

Varese taas ees 52:48, poolteist minutit kolmanda veerandaja lõpuni.

Vareset veavad täna 16 punkti visanud Dušan Sakota ja 15 silma kogunud Ebi Ere.

Kolmas veerandaeg lõpeb seisul 53:52 Romale.

Kuus minutit mängida, Varese on 59:61 taga.

Šakota kolmene ja vabavisked viivad aga Varese taas ette, 65:61 ja mängida 4.30.

Mike Green tabab kaks vabaviset, lisab kolmese ja Varese juhib 71:63!

Mängu lõpuni jääb 2.45 ja Roma võtab mõtlemisaja

Jordan Taylorilt 2+1, kuid Ebi Ere vastab kolmesega ja Varese ikka ees 74:66

Mängida jääb 1.30, Varese ees 74:67.

Erik Rush ja Ere realiseerivad vabavisked, Romat püüab päästa Phil Goss

Varese edu aga 77:71, mängu lõpuni 30 sekundit.

Adrian Banks tabab veel kaks vabaviset ja mäng on tehtud, 79:71.

Roma raiub vigu, kuid seekord on joonel täpse käega Erik Rush - 81:71.

Mäng läbi!

Janar Talts ja Varese jõuavad Itaalia karikafinaali

Nende vastast asuvad õige pea selgitama Kristjan Kanguri koduklubi Siena ja Sassari.

See mäng peaks algama Eesti aja järgi kell 21.30.

Siena - Sassari mäng on alanud!

Kangur täna Siena algviisikusse ei kuulu.

Esimese veerandaja keskpaigaks on Siena 10:6 ette pääsenud.

Kangur pääseb väljakule ja annab kohe korvisöödu Matt Janningule, kes tabab kolmese seisuks 18:13.

Siena võidab esimese veerandaja 18:16.

Kangur proovib teise veerandaja alustuseks samal rünnakul järjest kolme- ja kahepunktiviset, kuid mõlemad lähevad mööda.

Sassari pääseb ette 24:21.

Kangur tabab kahepunktiviske, seis on aga viigis 29:29.

Kolm minutit avapoolaja lõpuni ja Kangur tabab kolmese, Siena ees 35:29

Kangur vahetatakse puhkama, väikese spurdi teinud Sassari jõuab jälle punkti kaugusele - 37:38.

Avapoolaeg lõpeb viigiseisul 38:38

Kolmas veerandaeg algab Sassari tabava kolmesega.

Kangur alustab ka teist poolaega pingilt, avapoolajal sai ta kirja üheksa minutit ja viis punkti.

Sassari edu kisub natuke ohtlikuks, Tony Easley korvi järel ollakse ees juba 48:41.

Sassari edu on 50:43 ja Siena võtab minutilise mõtlemisaja.

Kangur tuleb Viktor Sanikidze asemel uuesti väljakule.

Abi sellest aga pole ja Sassari on ees juba 56:43.

Kolmanda veerandaja seis hetkel seega 18:5 Sassarile, 3.15 veerandaja lõpuni.

Kangur tabab kolmese seisuks 46:56

Lauavõitluses tehakse Kangurile viga, eestlane tabab ühe vabaviske.

Sassarile määratakse meeskondlik tehniline viga, David Moss tabab vabaviske ja lõpetab seejärel rünnaku korviga ning Siena kaotusseis on taas vaid 52:56.

Kolmas veerandaeg läbi

Hackett tabab kolmese ja vahe vaid üks punkt, 58:59.

Kanguri arvel on juba 9 punkti, 7 lauapalli ja kaks korvisöötu.

Easley ja Thorntoni korvidest rebib Sassari jälle 64:58 ette, seitse minutit mängida.

Janning tabab kolmese, Siena taga 61:64.

Hacketti 2+1 toob tabloole viigi, kuid Thornton vastab kohe kolmesega.

Kolmene Mossilt ja jälle viik, 67:67.

Nüüd on läinud snaiprite duelliks - Thorntonilt veel üks kolmene ja Siena taga 67:70.

Janning toob kaks punkti, Hackett teeb 2+1 ja Siena on üle pika aja ees 72:70.

Normaalaega jääb mängida 3.30.

Sassari kaotab palli, Moss teeb seisuks 74:70 ja vastased võtavad aja maha.

Easley toob pealtpanekust Sassarile kaks punkti, Moss kaotab palli ja Siena võtab omakorda kiirelt minutilise mõttepausi.

Mossilt kaks punkti juurde, 76:72 ja kaks minutit mängida.

78:72, Kangur tabab üliolulise kahese!

Sassari kolmene läheb mööda, Hackett aga tabab kaugelt ja mäng on tehtud, 81:72.

Dienerilt veel kaks vabaviset seisuks 81:74, kuid mängida jääb alla minuti.

83:74, Sanikidze paneb pealt.

Veel üks korv Mossilt ja vabavisked Sassari meestelt ning mäng on läbi.

Siena võidab 85:78 ja jõuab finaali