Eesti sulgpallurid kaotasid Saksamaale kuivalt

Raul Must.
Raul Must. Foto: Andres Haabu

12.-17. veebruaril toimuvad Venemaal, Ramenkojes Euroopa võistkondlikud meistrivõistlused sulgpallis.

Eesti meeskonda kuuluvad Raul Must, Rainer Kaljumäe, Raul Käsner, Laura Vana, Karoliine Hõim, Kristin Kuuba, Helina Rüütel. Koondist juhendab peatreener Heiki Sorge.

Esimesel päeval mängis Eesti võistkond Saksamaa vastu ning kaotas tulemusega 0:5. Meeste üksikmängus oli Raul Musta vastaseks maailma edetabelis 20. kohal oleva Marc Zwiebler ning 46 minutit kestnud kohtumine lõppes sakslase võiduga. Naiste üksikmängus kaotas Karoliine Hõim kahes geimis Olga Kononile, kelle kõrgeim koht maailma edetabelis on 26.

Meeste paarismängus võistlesid Rainer Kaljumäe ja Raul Käsner maailma edetabelis 33. kohal paikneva paari vastu ning kaotasid 0:2.

Meistrivõistlustel osaleb 28 võistkonda, asetatud meeskonnad on Taani, Saksamaa, Venemaa, Holland, Prantsusmaa, Rootsi ja Šotimaa. Eesti võistkond on loositud ühte alagruppi Saksamaa ja Hispaania võistkondadega.

Tulemused:

Johannes Schoettler/Carla Nelte – Raul Käsner/Kristin Kuuba 21:19, 21:10

Marc Zwiebler – Raul Must 17:21, 21:9, 21:16

Olga Konon – Karoliine Hõim 21:10, 21:8

Michael Fuchs/Oliver Roth – Rainer Kaljumäe/Raul Käsner 21:8, 21:11

Johanna Goliszewski/Juliane Schenk – Kristin Kuuba/Helina Rüütel 21:8, 21:14

Kolmapäeval, 13. veebruaril mängib Eesti võistkond Hispaania vastu, kohtumine algab kell 14.00 kohaliku aja järgi.

Eesti väljakukohtunikest osaleb tiitlivõistlusel Artur Zaluzhnõi.