Eesti käsipallurid välismaal: Patrailile võit ja viik, Pinnonenile kaks kaotust

Mariel Gregor
Mait Patrail.
Mait Patrail. Foto: SCANPIX

Saksamaa käsipallimeistrivõistluste kõrgliigas pidas Mait Patraili koduklubi TSV Hannover-Burgdorf möödunud nädalal kaks kohtumist.

Kõigepealt tehti võõrsil 26:26 viik HSV Hamburgiga, kuigi veel ligi kuus minutit enne mängu lõppu juhiti 26:22 ning seejärel alistati kodus MT Melsungen 29:25. Hannoveri leegionär Mait Patrail viskas nendes kohtumistes vastavalt seitse ja kaks väravat. Hannover on 23 vooru järel 32 punktiga viiendal kohal. Hamburg hoiab kuuendat ja Melsungen kaheksandat positsiooni.

Šveitsi liiga 23. voorus sai Schaffhauseni Kadetten kodus 31:25 jagu Kriens-Luzernist. Marius Aleksejev seisis Kadetteni puurisuul kogu esimese poolaja ning tegi neli tõrjet ja võttis ära kaks vastaste seitsmemeetri karistusviset. Kadetten on 33 punktiga kolmandal kohal. Kriens-Luzern jääb neist neljandana maha üheksa silmaga.

Taani meistrivõistlustel pidi Arhus Handbold omal väljakul kaks kaotust vastu võtma. Skjern Handboldile jäädi alla 29:34 ning KIF Koldingile 19:22. Mikk Pinnonen Skjerni vastu väravaid ei visanud, Koldingi vastu tegi eestlane skoori ühe korra. Arhus on 23 vooru järel 22 punktiga kuues. Juhib Kolding, Skjern paikneb kolmandal tabelireal.

Rumeenia liiga 16. voorus alistas Odorheiu Secuiesc Martin Johannsoni kolme värava toel kodus CSM Bukaresti 39:30. Odorhei hoiab turniiritabelis 22 punktiga neljandat kohta, Bukarest on seitsmes.

Soome meistrivõistlused: Kauniaineni West – Porvoo Akilles 40:18, Helsingi HIFK – Turu AIFK 27:34 (AIFK: Olev Eensalu 9, Taavi Tibar 6), Vantaa Atlas – Siuntio IF 36:27 (Martin Noodla 10 – Jaan Kauge 3), Karjaa BK-46 – Helsingi Dicken 28:24 (Mario Karuse 5 – Valdar Noodla 4). Tabeliseis: Riihimäki Cocks 37 (20-st mängust), Dicken 33 (21), West 28 (21), BK-46 25 (20), Atlas 19 (20), HIFK 13 (21), SIF 11 (21), Akilles 9 (20), AIFK 9 (20) punkti.