Real alistas vähemusse jäänud Unitedi ja pääses veerandfinaali

Madridi Reali Cristiano Ronaldo (valges) ja Manchester Unitedi Wayne Rooney Meistrite liiga kaheksandikfinaali esimeses kohtumises palli pärast võitlemas Foto: SCANPIX

Jalgpalli Meistrite liigas selgusid täna esimesed veerandfinalistid. Madridi Real alistas gigantide duellis võõrsil 2:1 Manchester Unitedi ja pääses üldskooriga 3:2 veerandfinaali. United asus Teise poolaja algul Sergio Ramose omaväravast 1:0 juhtima, kuid 56. minutil sai punase kaardi Unitedi poolkaitsja Nani. Luka Modric ja Cristiano Ronaldo lõid seejärel kaks kiiret väravat ja sellele United enam vastata ei suutnud.

Teine veerandfinalist on Dortmundi Borussia, kes alistas koduplatsil kindlalt 3:0 Donetski Šahtari ja pääses edasi üldskooriga 5:2. Väravad lõid Felipe Santana, Mario Gätze ja Jakub Blaszczykowski.

Manchester United - Madridi Real 1:2 (kokkuvõttes 2:3)

Väravad: 48. Ramos ov. - 66. Modric, 69. Ronaldo

Eemaldamine: 56. Nani

Dortmundi Borussia - Donetski Šahtar 3:0 (kokkuvõttes 5:2)

Väravad: 31. Santana, 37. Götze, 59. Blaszczykowski

Mängude käik:

Mängud on alanud!

5 min

Real teenib karistuslöögi, kuid Ronaldo saadab selle müüri.

10 min

Kumbki meeskond pole veel suutnud midagi väga ohtlikku luua.

14 min

Higuain pääseb löögile, kuid lööb mööda.

18 min

Evra tõmbab di Maria keskjoone juures pikali ja saab mängu esimese kollase kaardi.

20 min

Unitedi nurgalöök, Vidic lööb peaga posti ja seejärel saadab Welbeck mõnelt meetrilt palli Lopezile sülle, kuid on jäänud ka suluseisu.

25 min

Real saab omakorda pikemalt palli vallata, kuid midagi ohtlikku endiselt luua ei suudeta.

26 min

Van Persie üritab tehniliselt väga rasket käärlööki, kuid ei taba korralikult palli.

27 min

Ronaldo pääseb esmakordselt Unitedi kaitseliini taha, kuid ei jõua löögile.

30 min

Pool tundi mängitud ja mõlemas mängus on skoor avamata. Hetkeseisuga pääseksid seega veerandfinaali tänased kodumeeskonnad ManU ja Dortmund.

31 min

Higuaini tsenderdusele saab jala vahele Carrick ja pall veereb üle otsajoone, kuid omavärav polnud kaugel.

31 min

1:0 Dortmund!

Värava autoriks on keskkaitsja Felipe Santana, kes saadab nurgalöögi järel palli peaga väravasse.

32 min

Higuain lükkab palli Unitedi väravasse, kuid enne on Ramos teinud õhuvõitluses vea.

32 min

Van Persie pääseb löögile, Lopez tõrjub enda ette, kuid suudab pareerida ka Nani löögi.

33 min

Järgnenud nurgalöögi olukorras saab Lopezilt kõva obaduse Vidic, kuid suudab mängu jätkata.

38 min

2:0 Dortmund!

38 min

Värava autoriks on avaväravale söödu andnud Mario Götze, kes lükkab kaitsjate vahelt võrku Robert Lewandowski hea tsenderduse.

38 min

Rafael kukub karistusalas ja nõuab penaltit, kuid kohtuniku vile vaikib. Seejärel teeb Arbeloa Evrale vea ja saab kollase kaardi.

40 min

Angel di Maria tõmbab jala ära ja on sunnitud mängust lahkuma, tema asemele tuleb Kaka.

Poolaeg läbi!

Unitedi ja Reali vahel on üldseis 1:1, selle seisuga pääseb edasi United.

Dortmund on kahe mängu arvestuses aga Šahtari vastu ees juba 4:2.

Teine poolaeg on alanud!

47 min

1:0 United!

47 min

Segadus Reali värava ees lõpeb Nani sööduga värava ette, Danny Welbeck tabab palli vaid varbaga, kuid see lendab vastu Sergio Ramose jalga ja sealt võrku - omavärav.

53 min

Ronaldo proovib lüüa, aga Vidic blokeerib löögi

53 min

Arbeloa madal ja terav sööt lendab ohtlikult Unitedi värava eest läbi.

Punane kaart!

Nani mängib palli kõrge jalaga, tabab Arbeload ja türklasest kohtunik Cüneyt Cakir eemaldab ta väljakult.

59 min

Dortmund 3:0! Blaszczykowski värava peaks Dortmundi edasipääsu lõplikult kindlustama.

61 min

Rafael toob nurgalöögi järel Varane'i pealöögi väravajoonelt ära.

United on pärast punast kaarti jäänud Reali suure surve alla.

63 min

Khedira ei saa värava ees pallile pihta.

65 min

Vasturünnaku lõpetab terava löögiga van Persie, Lopez püüab alt nurgast.

66 min

1:1 Real Madrid!

Modric lajatab kaugelt ja pall lendab postipõrkest de Gea selja taha.

69 min

Real asub 2:1 juhtima!

Terav sööt leiab tagumisest postist Ronaldo, kes lükkab palli meetri pealt väravasse.

Vähemuses olev United vajab nüüd aga juba kahte väravat.

73 min

Ferguson saadab väljakule seni pingil istunud Wayne Rooney.

77 min

Real on loovutanud initsiatiivi Unitedile, kuid kodumeeskond ei suuda kümnekesi midagi ohtlikku luua.

83 min

Van Persiel on suurepärane võimalus, Lopez tõrjub.

83 min

Hetk hiljem on värava ees vaba Rooney, kuid saadab palli üle põiklati.

88 min

Pall käib Kaka löögist Unitedi värava postis ja põrkab sealt de Gea käte vahele.

90 min

Vidic teeb võimsa pealöögi, aga Lopez vastab supertõrjega!

90 min

Real teenib kaks nurgalööki järjest ja ManU'l saab aeg otsa.

Mängud läbi!

Real võidab 2:1 ja pääseb kokkuvõttes skooriga 3:2 veerandfinaali.

Dortmund võidab 3:0 ja pääseb kokkuvõttes skooriga 5:2 veerandfinaali.

Algkoosseisud:

Manchester United: David De Gea; Rafael da Silva, Rio Ferdinand, Nemanja Vidic, Patrice Evra; Michael Carrick, Tom Cleverley; Luis Nani, Danny Welbeck, Ryan Giggs; Robin van Persie.

Madridi Real: Diego Lopez; Alvaro Arbeloa, Sergio Ramos, Raphael Varane, Coentrao; Sami Khedira, Xabi Alonso; Angel Di Maria, Mesut Özil, Cristiano Ronaldo; Gonzalo Higuain.

Dortmundi Borussia: Roman Weidenfeller; Lukasz Piszczek, Felipe Santana, Neven Subotic, Marcel Schmelzer; Ilkay Gündogan, Sven Bender; Jakub Blaszczykowski, Mario Götze, Marco Reus; Robert Lewandowski.

Donetski Šahtar: Andrii Pjatov; Dario Srna, Jaroslav Rakitski, Oleksandr Kutšer, Razvan Rat; Fernandinho, Tomas Hübschman; Alex Teixeira, Henrik Mkhitaryan, Taison; Luiz Adriano.

Enne mänge:

Avakohtumine Madridis lõppes viigiliselt 1:1 ning seega on eelis justkui Unitedil. Viimasel ajal on mõlemad meeskonnad olnud heas hoos: ManU sammub koduliigas võidult võidule ja juhib kindlalt tabelit, Real on suutnud viimase nädala jooksul alistada kahel korral oma vihavaenlase FC Barcelona.

Põnevuskohtumise eel tabas Unitedit aga tagasilöök, kui selgus, et poolkaitsja Phil Jones jääb kohtumisest kõrvale. Jones tegi avamatšis Realiga väga hea esituse, kuid sai hiljuti FA Cupi kohtumises Readingiga vigastada. ManU mängueelsest treeningust jäi Jones kõrvale ning homme ei ole ta valmis väljakule jooksma. Esimeses kohtumises pidi Jones takistama vastaste tähtmängijat Cristiano Ronaldot ja sai sellega seejuures väga hästi hakkama.

Samal ajal on häid uudiseid Reali poolehoidjatele, kuna meeskonna kapten Iker Casillas kaasati esmakordselt pärast jaanuaris saadud käetraumat meeskonna koosseisu.

Väga eriline saab kohtumine olema just Ronaldo jaoks, kes esmakordselt pärast Manchester Unitedist lahkumist siirdub Old Traffordile. Just Ronaldot peetaksegi tänase kohtumise võtmemängijaks – kui portugallane on heas vormis, läheb tema pidurdamisega kõigil raskeks. Kui mitu aastat peeti Ronaldot suurtes mängudes ebaõnnestujaks, siis viimastel aegadel on mees ka olulistes kohtumistes säranud, mida näitavad kodurivaalile FC Barcelonale löödud rohked väravad.