Barcelona purustas kordusmängus Milani ja jõudis veerandfinaali

Lionel Messi ja David Villa tähistavad Messi väravat AC Milani vastu.
Lionel Messi ja David Villa tähistavad Messi väravat AC Milani vastu. Foto: SCANPIX

Jalgpalli Euroopa Meistrite liigas selgus täna veel kaks veerandfinalisti. FC Barcelona suutis välja tulla väga raskest seisust, kui avamängu 0:2 kaotus AC Milanile pöörati koduplatsil saadud 4:0 võiduga üldeduks 4:2. Teises veerandfinaalis alistas Galatasaray võõrsil 3:2 Schalke ja pääses samuti veerandfinaali.

FC Barcelona - AC Milan 4:0 (kokkuvõttes 4:2) LÕPPSEIS

Väravad: 5., 40. Messi, 55. Villa, 90+2. Alba

Schalke 04 - Istanbuli Galatasaray 2:3 (kokkuvõttes 3:4) LÕPPSEIS

Väravad: 17. Neustädter, 63. Bastos - 37. Altintop, 42. Yilmaz, 90+5. Bulut

Mängude käik:

Mängud on alanud!

5 min

1:0! Barcelona asub kohe Messi väravast juhtima!

10 min

Mäng on alanud väga tuliselt, ründab ka Milan

12 min

Pedro kukub karistusalas, kohtunik Kassai näitab, et penaltit ei tule

14 min

Iniesta tulistab kaugelt ja Abbiati tõrjub palli latti, jätkuolukorras lööb Messi mõnelt meetrilt küljevõrku

17 min

Xavi terav kauglöök, Abbiati saab taas näpud vahele

17 min

1:0 Schalke! Ka teises paaris asub kodumeeskond juhtima, väravalööjaks Roman Neustädter

27 min

Barcelona surve on pidev, kuid seni peab Milan veel vastu

29 min

Milanil avaneb võimalus, aga El Shaarawy ei ulatu pallini

32 min

Messil ollakse pidevalt mitme mehega peal

33 min

El Shaarawy mängib end hästi löögile, aga ei taba korralikult palli

38 min

Ohtlik tsenderdus Milani värava ette, kuid kaitsjad löövad palli puhtaks

39 min

Milline võimalus Milanil! Niang pääseb Valdesiga vastamisi, saadab palli väravavahist mööda, aga tabab posti.

40 min

2:0! Messi lööb uuesti karistusala joonelt ja pall on taas võrgus!

1:1 Galatasaray! Hamit Altintop viigistab Gelsenkirchenis mänguseisu

Hetkeseisuga läheksid mõlemad kohtumised lisaajale

42 min

1:2 Galatasaray! Bürak Yilmaz viib külalised juhtima

Schalke vajab nüüd juba vähemalt kahte väravat

Esimene poolaeg on mõlemas mängus lõppenud

Teine poolaeg on alanud

48 min

Messi teeb pika soolo ja lööb peale, kuid Abbiati püüab kindlalt

54 min

3:0 Barcelona!! Milani kaitse eksib ja David Villa keerutab palli tagumise posti kõrvale

65 min

Milan ehitab mitu minutit rünnakut üles, kuid lõpuks jätab Boateng healt positsioonilt löömata

67 min

Terav sööt värava ette ja Flamini üritab osavat kannalööki, kuid on suluseisus

2:2 Schalke! Sakslaste lootus elab, kui Michel Bastos saadab palli väravasse.

Vaid minut hiljem on Wesley Sneijderil suurepärane võimalus Galatasaray uuesti ette viia, kuid kauglöök lendab millimeetrite jagu postist mööda.

80 min

Milan tuleb hooga rünnakule, aga üritatakse aina sööta ja pealelööki ei tule

81 min

Robinhol on supervõimalus viielt meetrilt lüüa, aga Jordi Alba viskub viimase kaitsjana pallile ette

86 min

Milan surub, kuid El Shaarawy jääb taas suluseisu

90 min

Kohtunik lisab kolm minutit

90 min

4:0 Barcelona!!! Milan saab keskväljal karistuslöögi, kuid pall kaotatakse ja kiire vasturünnaku lõpetab väravaga Jordi Alba

Mäng läbi!

Schalke - Galatasaray mängus on antud viis lisaminutit, Schalke surub

Galatasaray hoiab aga nüüd osavalt palli ja vajadusel võetakse appi ka väike teesklus

3:2 Galatasaray! Schalke läheb täispangale, kuid kiirel vasturünnakul vormistab Ümüt Bulut 3-2 arvulise ülekaalu väravaks

Mäng läbi!

Algkoosseisud:

Barcelona: Valdes; Alves, Mascherano, Pique, Alba; Busquets, Xavi, Iniesta; Pedro, Messi, Villa.

Milan: Abbiati; Abate, Zapata, Mexes, Constant; Flamini, Ambrosini, Montolivo; Niang, Boateng, El Shaarawy.

Schalke: Hildebarand; Uchida, Höwedes, Matip, Kolasinac; Höger, Neustädter; Farfan, Draxler, Bastos; Pukki.

Galatasaray: Muslera; Riera, Dany Nounkeu, Semih Kaya, Eboue; Melo, Selcuk Inan; Sneijder, Hamit Altintop; Burak Yilmaz, Drogba.

Enne mänge:

Barcelona - AC Milan

Milan vormistas avakohtumises üllatuse, kui Kevin-Prince Boatengi ja Sulley Muntari tabamustest võideti 2:0. Barcelona täht ja maailma parima mängija tiitlit kandev Lionel Messi on sel hooajal löönud 41 mänguga juba 51 väravat, neist viis Meistrite liigas, kuid avakohtumises hoidis Milan teda üsna kindlalt kontrolli all. Ehkki Barcelona valdas Milanos endale omaselt palju palli, suudeti väravaraamidesse saata vaid kaks pealelööki.

Messil ja Barcelonal on kindlasti meeles valus ebaõnnestumine mulluses poolfinaalis Londoni Chelsea vastu, kui argentiinlane jättis realiseerimata penalti ning 2:2 viik viis finaali Inglismaa klubi. Kataloonia suurklubi ei ole kodus euromängu kaotanud viimased kolm aastat, kuid teisalt pole UEFA Meistrite liiga ajaloos varem ükski klubi suutnud eelnevalt võõrsil väravat löömata kordusmängus kaheväravalisest kaotusseisust edasi pääseda.

Barcelona kaitse on viimastel kuudel olnud vägagi haavatav - enne laupäevast 2:0 võitu koduliigas Deportivo üle oli oma võrgust vähemalt üks pall korjatud 13 järjestikuses mängus. Kui kodumeeskonna ridades olulisi puudujaid pole, siis Milan peab hakkama saama ilma liigamängus jalga vigastanud ründaja Giampaolo Pazzinita. Jaanuaris klubiga liitunud Mario Balotelli ei saa samuti sel hooajal Meistrite liigas mängida, kuna on juba esindanud samas sarjas Manchester Cityt.

Schalke - Galatasaray

Väga lahtine avamäng Türgis lõppes 1:1 viigiga, mis annab tänu võõrsil löödud väravale väikese eelise tänasele kodumeeskonnale Schalkele. Burak Yilmazi tabamusele suutis vastata Jermaine Jones ning mõlemal meeskonnal oli veel hulgaliselt väravavõimalusi, mis annab tänagi lootust näha lahtist mängu. Koduliigas tänavu kesist hooaega tegev Schalke on pärast kolme nädala tagust avamängu võitnud kolm kohtumist järjest, muuhulgas alistati kodus mullune meister Dortmund.

Suureks löögiks on Gelsenkircheni meeskonnale aga väravamasina Klaas-Jan Huntelaari eemalejäämine. Hollandlane vigastas nädalavahetusel peetud liigamängus rängalt põlvesidemeid ja peab nüüd pidama pika vigastuspausi. Kollaste kaartide tõttu ei saa kaasa teha ka avamängu väravalööja Jones.

Galatasaray kaotas koduliigas reedel 0:1 tabeli keskmikule Genclerbirligile, kuid jätkab liidrikohal. Didier Drogba eksis seejuures tolles mängus penaltil. Mängust Schalkega jääb jätkuvalt kõrvale vigastatud ründaja Johan Elmander, kuid kõik teised olulised mängumehed eesotsas Drogba ja Wesley Sneijderiga on peatreeneri Fatih Terimi käsutuses.