Hakuho kindlustas Haru-basho’l oma karjääri 24. turniirivõidu

Hakuho
Hakuho Foto: SCANPIX

Osakas toimuval sumo suurturniiril Haru-basho kindlustas yokozuna Hakuho reedel endale turniirivõidu, kui sai 13. võidu sekiwake Goeido üle ning seda tehnikaga uwatenage.

Enam pole kellelgi võimalik 28-aastast, 193 cm pikkust ja 153 kg kaaluvat mongolit püüda. Seni ainsana teoreetilist võimalust omanud ida-maegashira 7. mees Okinoumi sai täna oma 3. kaotuse, kui jäi alla komusubi Tochiozanile, kirjutab ERR Sport.

Hakuhole on see karjääri jooksul 24. turniirivõiduks ning kõigi aegade arvestuses tõuseb ta 4. kohta jagama aastatel 1974-84 samuti 24 turniiri võitnud Kitanoumiga.