Kas Eesti suudab rikkuda Hollandi 1000-minutilise seeria?

Hollandi jalgpallikoondis.
Hollandi jalgpallikoondis. Foto: SCANPIX

Kui Eesti jalgpallikoondis peaks suutma täna värava lüüa 24. minutil või varem, nulliks see Hollandi kaitseliini märkimisväärse saavutuse.

Nimelt lasi Holland endale MM-valikmängus koduplatsil viimati värava lüüa 2004. aasta 13. oktoobril, kui tänasel mängustaadionil ehk Amsterdam Arenal oli täpne põhjanaaber Teemu Tainio. Ehkki Soome asus tookord mängu 13. minutil juhtima, võitis Holland Wesley Sneijderi ühest ja Ruud van Nistelrooy kahest tabamusest lõpuks siiski 3:1.

Marco van Basteni, Bert van Marwijki ja Louis van Gaali käe all on pärast seda aga oma võrk kodustes MM-valikmängudes puhtana hoitud 976 minutit järjest. Kümnest mängus on saadud üheksa võitu, vaid Makedoonial õnnestus väljakuperemeestelt väravateta viik kätte saada.