Siena kaotas Barcelonale, Kangurilt 10 punkti

Campionato Eurolega Basket 2012 - 2013 - Top 16 Game Five Montepaschi Siena vs Besiktas JK Istanbul

Basket EuroLeague 2012 - 2013 - Top 16 - Game Five
Montepaschi Siena vs Besiktas JK Istanbul
In the pic : Kristjan Kangur
Niccolo Cadirni - LaPresse 25-01-2013 Siena (Italia) Sport Basket Campionato Eurolega Basket 2012 - 2013 - Top 16 Game Five Montepaschi Siena vs Besiktas JK Istanbul Nella foto: Kristjan Kangur Niccolo Cadirni - LaPresse 25-01-2013 Siena (Italy) Sport Basket Basket EuroLeague 2012 - 2013 - Top 16 - Game Five Montepaschi Siena vs Besiktas JK Istanbul In the pic : Kristjan Kangur Foto: LaPresse/Niccolo Cadirni/LaPresse

Korvpalli Euroliigas võõrustasid Kristjan Kangur ja Siena Montepaschi täna õhtul FC Barcelonat ning vastu tuli võtta 69:77 kaotus. Kanguri arvele jäi 23 minutiga 10 punkti ja kaks lauapalli, Siena resultatiivseim oli 15 punkti ja kuue korvisööduga Bobby Brown. Barcelona kasuks viskas Nate Jawai 22 punkti ja sai kätte 12 lauapalli. Sienal on nüüd vahegrupis seitse võitu ja kuus kaotust.

F-grupis kaotas täna BC Himki 82:86 Caja Laboralile, Kaunase Žalgiris jäi 55:77 alla Berlini Albale ja Pireuse Olympiakos alistas 78:73 Fenerbache Ülkeri.

F-grupi tabeliseis: 1. FC Barcelona 12-1 (võidud-kaotused), 2. Tel Avivi Maccabi 8-5, 3. Pireuse Olympiakos 8-5, 4. Siena 7-6, 5. Himki 7-6, Caja Laboral 7-6, Fenerbahce Ülker 2-11, Istanbuli Besiktas 1-12.

Mängu käik:

Siena alustas mängu hästi ja läks 10:0 juhtima. Ent seejärel edu sulas ja avaveerandi võiti Siena 25:23. Kangur pääses väljakule avaveerandi lõpus.

Teine veerandaeg kulges tasavägiselt ja lõppes Barcelona 45:40 eduseisul. Kangur sai avapoolajal mänguaega ligi 9 minutit, ent punkte selle ajaga visata ei suutnud, kirjas on eestlasel kaks viga. Barcelona poolel on Joe Ingles toonud 15 ja Nate Jawai 11 punkti. Siena edukaim on 10 punkti Bobby Browni ja Tomas Ressi arvel.

Kolmandal veerandajal püsib Barcelona umbes kümnepunktiline eduseis ja enne viimast vaatust on Kataloonia suurklubi eduseis 65:55. Kangur pole seni 13 mänguminutiga suutnud isiklikku punktiskoori avada, kirjas n üks lauapall ja kaks viga.

Viimase veerandaja alguses tabas Kangur ühe kolmese ja ka kaks vabaviset. Tema teine tabav kaugvie tegi seisuks 65:70 ning tema vabavisetest oli seis 69:72, mis oli teise poolaja väikseim vahe, kui mängida jäi poolteist minutit. Lõpus oli siiski parem Barcelona ja võttis 77:69.

Mängu eel:

Hetkel hoitakse seitsme võidu ja viie kaotusega F-vahegrupis viiendat kohta, liidrikohta hoidev Barcelona on edasipääsu kindlustanud. Barcelonal ei tee täna kaasa Juan Carlos Navarro ning Pete Mickeal.

Kohtumine algab kell 21.45, Postimees hoiab lugejad mängu käiguga kursis.