Saue seljatas Eesti meistrivõistlustel Lehtla

Eveli Saue
Eveli Saue Foto: Kristjan Teedema

Haanjas selgusid täna 2013. aasta Eesti meistrid laskesuusatamise tavadistantsidel. Vaatamata kergele lumesajule osales erinevates vanuseklassides 120 laskesuusatajat, naiste 12 km sõidus võitis kuldmedali mullu sportlaskarjääri lõpetanud Eveli Saue.

Saue tegi nelja tiiru peale kolm möödalasku ja edestas 2.59ga seitse trahviminutit kogunud Kadri Lehtlat. Pronksi võitis kolmel lasul eksinud Sirli Hanni, kes kaotas Sauele 3.48.

Meeste 15 km tavadistantsil tuli starti vaid kaks sportlast, Eesti meistritiitli võitis viis trahviminutit kogunud Peeter Kirss, edestades kuuel lasul eksinud Uku Vislapuud 6.11ga.

Kuni 21-aastaste noormeeste seas tuli Eesti meistriks Jaan Koolmeister, sama vanade tütarlaste seas võidutses Grete Gaim.

Kuni 19-aastaste klassis võitis noormeestest meistritiitli Rene Zahkna ning tütarlastest Kelly Vainlo. Tüdrukute 10 km sõidus oli eriti tihe rebimine – kaheksa trahviminutit kogunud Vainlo edestas vaid kolme sekundiga Meril Beilmanni, Tuuli Tomingas kaotas 12 sekundiga, nii Beilmann kui Tomingas tegid viis möödalasku.

Homme selgitatakse Eesti meistrid ühisstardist sõitudes.