Selver alistas finaalseeria pingelises avamängus Pärnu

Mariel Gregor
VK Pärnu ja Tallinna Selveri esimene finaalmäng.
VK Pärnu ja Tallinna Selveri esimene finaalmäng. Foto: Liis Treimann

Eesti võrkpallimeistrivõistlustel tehti täna algust finaalseeriaga, kui avamängus teenis võidu Tallinna Selver tulemusega 3:2.

Selver alustas võõrsil toimunud kohtumist kindlamalt, kui avageim võideti 25:19. Seejärel haaras ohjad kodumeeskond ja kaks järgmist geimi võideti vastavalt 25:23, 25:17. Neljandas oli omakorda taas tulemusega 25:18 parem Selver ja otsustava geimi võitis Tallinna klubi 15:11.

Finaalseeria teine kohtumine on pühapäeval kavas Selveri koduväljakul. Finaalseerias mängitakse kolme võiduni.

Pronksiseerias peeti Tartu Bigbanki ja TTÜ vahel samal ajal seeria teine kohtumine, kus 3:1 (25:23 27:29 25:22 25:17) võidu võttis Tartu ning viigistas seeria 1:1. Avamängus oli TTÜ parem 3:2. Võitjatele tõi Robert Täht 22 punkti, Renee Teppan lisas 16 ja Henri Treial 11 silma. TTÜ resultatiivseim oli 24 punkti toonud Mart Tiisaar.