Kalev/Cramo alistas veerandfinaali avamängus Tallinna Kalevi 21 punktiga

Tanel Sokk.
Tanel Sokk. Foto: Andres Haabu

Korvpalli meistriliigas tehti täna algust veerandfinaalidega, kui põhiturniiri võitja Kalev/Cramo alistas kindlalt 86:65 Tallinna Kalev.

Kalev/Cramo - Tallinna Kalev 86:65 (seeria seis 1:0)

Kalev/Cramo: Abbott 16 p, Wilkinson 12 p, Sokk 11 p, Škele 10 p, McLeod 8 p, Elegar 7 p, Fall 5 p, Kajupank 4 p, Keerles 3 p, Mangelsoo 3 p, Raadik 2 p

Tallinna Kalev: Okoye 14 p + 15 lp, Kurg 14 p, Roos 12 p, Campbell 8 p, Vahter 5 p, Prii 5 p, Paiste 5 p, Pärn 2 p

Mängu käik (Kalev/Cramo - Tallinna Kalev):

Mäng on alanud!

10:0

Kolm minutit mängitud ja Kalev/Cramo on alustanud ettearvatult võimsalt.

12:3

Okoye teeb 2+1 ja toob lõpuks Tallinna Kalevi esimesed punktid, kui mängitud on neli minutit.

34:23

Škele kolmene ja vahe jälle üle kümne punkti, poolaja lõpuni neli minutit.

35:31

Campbell näppab Mangelsoolt palli ja tabab kolmese ning Kalev püsib kenasti mängus.

38:33

Okoye pealtpanekule vastab koos sireeniga Raadik.

Esimene poolaeg läbi!

Cramo tegi küll kiirelt algedu sisse, kuid Tallinna Kalev on avapoolajal kenasti mängus püsinud. Emmanuel Okoye arvel on poolajaks 10 punkti ja 10 lauapalli.

Teine poolaeg on alanud

45:39

Tallinna Kalev saab korraks vahe kahele punktile, aga Soku kiirrünnaku ja Abbotti korvi järel on see taas kuus punkti.

50:41

Soku kolmene ja Tallinna Kalev võtab mõtlemisaja.

55:41

Soku kolmene ja Kajupanga kiirrünnak ning vahe käriseb.

60:42

Ebasportlik viga Tulitile ning Kalev teeb viiepunktirünnaku - Wilkinsoni vabavisked ja Abbotti kolmene.

61:42

Cramo jätkab üsna kohutava vabavisketabavusega - 26 katsest on sisse läinud vaid 11 ehk vaid 42%.

66:43

Palju parem on aga lugu kolmestega, Gert Dorbeku täpse viske järel on neid tabatud 16st üheksa.

Kolmas veerandaeg läbi

69:45

Abbottilt veel üks kolmene, korviga vastab Paiste.

73:52

Wilkinson ja Škele kasvatavad skoori, viis minutit mängu lõpuni.

77:57

McLeodi vabaviske järel võtab Tallinna Kalev mõtlemisaja, lõpuni 3.49.

79:65

Kurg tabab kaugviske, minut lõpuni.

86:65

Mangelsoo kaugviske järel teeb Cramo vaheltlõike ja McLeod toob viimasel sekundil veel kaks punkti.

86:65

Mäng läbi!

Kalev/Cramo ja Tallinna Kalev on sel hooajal kohtunud kolm korda. Oktoobris võitis Cramo 82:74, detsembris karikavõistlustel 64:57 ning jaanuaris koguni 95:62