Katrina Lehis kaotas vehklemise MMil poolfinaalis ja sai pronksmedali

, toimetaja
Katrina Lehis
Katrina Lehis Foto: Arvo Tarmula

Katrina Lehis võitis epeevehklemise juunioride MMil pronksmedali.

Poolfinaalis pidi Lehis tunnistama prantslanna Auriane Mallo paremust torgetega 11:15.

Alagrupiturniiril alistas juunioride maailma edetabelis esikohal paiknev Lehis kõik kuus vastast ja pääses kohe 64 sekka. Seal torkas ta läbi esmalt kanadalanna Brittany Mark-Larkini 15:9, seejärel taanlanna Maria Norgil Donslundi 15:5 ning hiinlanna Xue Quini 15:11.

Veerandfinaalis alistas Lehis venelanna Julia Bahhareva 11:7. Matši esimene kolmandik katkestati mõlema vehkleja passiivsuse tõttu. Teisel läks venelanna 2:0 ja 3:1 ette, kuid Lehis viigistas. Otsustavaks sai Lehise torge seisul 4:4, kui viimast kolmandikku jäi vehelda pisut üle medali. Sestpeale tõmbus eestlanna kaitsesse ja tema vasturünnakud õnnestusid.