Hävitustööd teinud Bayern lõi Barcelona võrku neli vastuseta palli

Müncheni Bayerni mängijad tähistamas FC Barcelona vastu löödud väravat.
Müncheni Bayerni mängijad tähistamas FC Barcelona vastu löödud väravat. Foto: SCANPIX

Jalgpalli Meistrite liiga poolfinaali avakohtumises näitas võimu Müncheni Bayern, kes alistas koduväljakul FC Barcelona koguni 4:0 ja saab nüüd järgmisel nädalal Barcelonas toimuvale korduskohtumisele vastu minna küllaltki enesekindlalt.

Bayern asus kohtumis 25. minutil juhtima, kui täpne oli Thomas Müller ning tulemusega 1:0 ka avapoolaeg lõppes. Bayern jätkas kohe teise poolaja alguses võimsalt, kui 49. minutil jõudis tabamuseni Mario Gomez. 73. minutil suurendas Arjen Robben veelgi Bayerni eduseisu ja viimase naela lõi Barcelona kirstu veel Müller, kes sai 82. minutil kirja oma teise tabamuse.

Kui Bayern oli mänguliselt oma vastaselt selgelt üle, siis võib eeldada, et kahe tabamuse puhul võidakse hakata süüdistama ka kohtunikku - Gomeze tabamus oli väga suluseisu hõnguline ja Robbeni värava eel pani Müller karistusalas Jordi Albale võimsa bloki ja tekitas nii hollandlasele vaba tee väravani.

Barcelona valdas 63 protsenti mänguajast küll palli, kuid samal ajal suutsid nad teha vaid neli pealelööki Bayerni 13 vastu. Raamide vahele tegi Bayern aga üheksa lööki ning Barcelona vaid kaks.

Korduskohtumine peetakse järgmisel kolmapäeval Barcelonas ja kahe kohtumise peale edukam tiim pääseb Wembley staadionil peetavasse finaali.

Müncheni Bayern – FC Barcelona 4:0 (Mäng läbi!)

Väravad: 25., 82 Müller, 49. Gomez, 73. Robben

Bayern: Neuer, Lahm, Boateng, Dante, Robben, Schweinsteiger, Ribery (89. Shaqiri), Javi Martinez, Alaba, Gomez (71. Luiz Gustavo), Müller (83. Pizarro).

Barcelona: Valdes, Dani Alves, Pique, Jordi Alba, Bartra, Iniesta, Xavi, Busquets, Messi, Sanchez, Pedro (83. David Villa).

Mängu käik:

-

Kohtumine on alanud!

5 min

Bayern on alustanud koduväljakul kohtumist maruliselt ja vahepeal tekkis juba hea võimalus ka Robbenil, kes siiski väravani ei jõudnud

13 min

Viimastel minutitel on Barcelona haaranud palli enda valdusse ja pika palli kiigutamise peale saadakse kuulda juba Bayerni fännide vilet

16 min

Bayern saab löögile ja Pique blokeerib löögi. Kordusest on näha, et pall tabab selgelt Pique kätt

22 min

Nooruke Bartra eksib kaitses valusasti ja Bayern saab kiirele vasturünnakule, mis lõppeb nende jaoks nurgalöögiga

25 min

Müller saadab peaga palli Barcelona väravasse, hea sööt Dantelt. Bayern juhib 1:0!

27 min

Barcelona asub taas palli hoidma, kuid esialgu kiigutatakse keskväljal

29 min

Ohtlik olukord Bayerni värava all, kuid Messi ei jõua pallini

32 min

Terav olukord Barcelona värava all ja seekord mängib Sanchez käega palli. Kohtuniku vile selles olukorras vaikib, kuigi Bayerni mehed protesteerivad kõvasti

36 min

Heas hoos Bayern teenib järjekordse nurgalöögi

37 min

Gomez teeb Messi vastu vea ja teenib kollase kaardi

39 min

Bartra teeb keskväljal Mülleri vastu vea ja teenib kollas kaardi

45 min

Esimene poolaeg on läbi! Bayern juhib 1:0!

46 min

Teine poolaeg on alanud!

45 min

Martinez tõmbab Iniesta maha ja teenib kollase kaardi

49 min

Bayerni nurgalöögi järel saab pea pallile vahele Müller, kes söödab selle Gomezile ja viimane viib Bayerni 2:0 juhtima!!

52 min

Müller saab löögile ja sel korral lendab pall postist mööda

55 min

Bayern ründab taas ohtlikult ja Robben otsib head löögikohta, lõpuks saab löögile Ribery, kelle löök läheb siiski napilt mööda

62 min

Viimastel minutitel on Barcelona suutnud oma tahtmist rohkem peale suruda ja ka teravad olukorrad on kohe tulemas

68 min

Bayern on ette valmistamas esimest vahetust ja platsile on tulemas kaitsev poolkaitsja Luiz Gustavo

69 min

Barcelona teeb lõpuks esimese löögi raamidesse ja peaga sai löögile Bartra, kelle ürituse Neuer siiski püüab

71 min

Bayern teeb esimese vahetuse. Väljakult lahkub teise värava autor Gomez ja platsile tuleb Luiz Gustavo

73 min

Barcelona rünnaku järel toob Ribery palli kiiresti üle ja söödab selle Schweinsteigerile, kes omakorda leiab Robbeni. Karistusalas paneb Müller korraliku bloki Jordi Albale ja vabaks jäänud Robben viib Bayerni juba 3:0 juhtima!

76 min

Bartra saab Xavi'lt hea söödu ja noor keskkaitsja on väravavahiga silmitsi, kuid pall lendab kindlalt üle värava

80 min

Bayern annab turmtuld ja Mülleril taas hea olukord, kuid valdes päästab sel korral Barcelona

82 min

Bayerni võimas hoog jätkub ja vasakult äärelt tulnud rünnaku järel lööb Müller juba 4:0!

83 min

Kaks väravat löönud Müller lahkub platsilt ja mängu tuleb Pizarro

83 min

Vahetuse teeb ka Barcelona ja mängu tuleb David Villa, puhkama läheb Pedro

87 min

Sanchez tõmbab Robbeni maha ja saab kollase kaardi

88 min

Nüüd saab kollase kaardi Schweinsteiger

88 min

Bayern teeb veel ühe vahetuse. Ribery puhkama, Shaqiri mängu

89 min

Jordi Alba viskab Robbenile palliga näkku ja saab kollase kaardi

90 min

Kohtunik lisab mängule kolm lisaminutit

90 min

Alba kollane kaart tähendab seda, et ta peab järgmise kohtumise vahele jätma

90 min

Nüüd teeb Iniesta vea Martinezi vastu ja saab kollase kaardi

90 min

Kohtunik annab lõpuvile ja Bayern teenib koduväljakul võimsa 4:0 võidu!

Bayerni ja Barcelona vahelise duelli muudab põnevamaks tõsiasi, et järgmisest hooajast asub Bayernit juhendama endine Barcelona peatreener Pep Guardiola. Siiski teatas Müncheni klubi peatreener Jupp Heynckes, et tema pole Guardiola käest mängu eel abi palunud.

«Tunnen oma meeskonda teistest paremini ja tean omajagu ka Hispaania jalgpallist ning Barcelonast. Meil ei ole omavahel olnud mingit kontakti,» teatas Heynckes.

Postimees.ee toob kell 21.45 algava kohtumise käigu lugejateni.

Eeldatavad algkoosseisud:

Bayern: Neuer; Lahm, Dante, Van Buyten, Alaba; Martínez, Schweinsteiger; Robben, Müller, Ribéry; Gómez.

Barcelona: Valdes; Dani Alves, Bartra, Piqué, Jordi Alba; Busquets; Xavi, Iniesta; Pedro, Messi, Villa.