Jäähoki MM: Tšehhi purustas otsustavas mängus Norra

Tšehhi hokimehed (paremal Marek Zidlicky) lõid Norra nii otseses kui ka kaudses mõttes pikali. Foto: SCANPIX

Jäähoki MMil tagas viimasena veerandfinaali pääsu Tšehhi, alistades koguni 7:0 samuti edasipääsuvõimalusi omanud Norra.

Tšehhid asusid kindlasse eduseisu juba avakolmandikul, kui kaks väravat viskas Tomas Fleischmann ja ühe Jiri Tlusty. Kõigile kolmele andis seejuures söödu Tomas Plekanec.Teisel kolmandikul kasvatasid väravatearvet Martin Hanzal ja Zbynek Michalek ning kolmandal Radim Vrbata ja Zbynek Irgl.

Tšehhi kogus S-grupis lõpuks neli võitu ja läheb veerandfinaalis kokku Šveitsiga, kes on seni ainsana turniiril kaotuseta. Teises sama alagrupi veerandfinaalis mängivad omavahel Kanada ja Rootsi.