Soome hokikoondis alistas mulluse finalisti ja jõudis poolfinaali

Soome alistas kodupubliku silme all Slovakkia 4:3 ja pääses poolfinaali.
Soome alistas kodupubliku silme all Slovakkia 4:3 ja pääses poolfinaali. Foto: SCANPIX

Soome jäähokikoondis alistas kodupubliku ees 4:3 Slovakkia ning pääses tänavusel MMil nelja parema sekka. Kui MMi eel räägiti, et soomlaste koosseis on viimaste aastate üks kehvemaid, siis nüüdseks on tagatud pääse medalimängudele.

Soomlased alustasid veerandfinaali suurepäraselt ja esimese kolmandiku järel oli seis nende kasuks juba 3:0. Teisel kolmandikul suutsid aga mullu hõbemedali võitnud slovakid kaks väravat tagasi lüüa. Kolmanda kolmandiku alguses Slovakkia ka viigistas, kuid kolmandiku keskpaigas viskas Juhamatti Aaltonen värava, mis tõi lõpuks soomlastele ka võidu.

Poolfinaalis läheb Soome nüüd vastamisi Kanada ja Rootsi vahelise duelli võitjaga. Teises poolfinaalis on vastamisi USA ning Šveits.