Flora alistas Kalju ja krooniti karikavõitjaks

Jalgpalli Eesti karikavõistluste finaalis alistas FC Flora Lilleküla staadionil 3:1 Nõmme Kalju. Rohkem kui 3500 pealtvaataja ees peetud mängus sai Flora eest kahel korral jala valgeks Andre Frolov ja ühe tabamuse sai kirja Markus Jürgenson. Flora esimene tabamus märgiti esialgu Rauno Alliku nimele, kuid hiljem selgus, et ründaja siiski palli ei puudutanud ja nii kanti tabamus tsenderduse andnud Frolovi nimele.

Kalju värava lõi esimese poolaja lõpu eel Alo Bärengrub. Nõmme pidi kohtumise lõpetama arvulises vähemuses, sest 84. minutil teenis teise kollase kaardi Tihhon Šišov.

Nõmme Kalju  - FC Flora  1:3

Väravad: 44. Alo Bärengrub - 15., 49. pen. Andre Frolov, 59. Markus Jürgenson

Hoiatused: 48., 84. Tihhon Šišov, 70. Alo Bärengrub - 52. Sander van de Streek, 59. Markus Jürgenson

Eemaldamine: 84. Tihhon Šišov

Kalju: Teleš, Šišov, Koogas, Bärengrub, Puri, Wakui, Toomet (61. Quintieri), Kimbaloula (80. Terehhov), Kallaste, Neemelo, Voskoboinikov (71. Dupikov).

Flora: Meerits, Jürgenson, Mets, Palatu, Baranov, van de Streek, Mööl (69. Sappinen), Frolov, Post (72. Prosa), Alliku, Luigend (75. Logua).

Mängu käik:

-

Meeskonnad on sammunud väljakule ja on kohtumiseks valmis

-

Nõmme Kalju ründajad Neemelo ja Voskoboinikov on palli juures ning on valmis mängu alustama

-

Pall pandi mängu!

2 min

Flora on alustanud kohtumist aktiivsemalt ja paremast äärest teeniti ka karistuslöök, mis tulemust siiski ei toonud

6 min

Flora on alustanud kohtumist tervamalt ja rünnakul otsitakse oma võimalusi

9 min

Flora mängib enda värava lähistel ohtlikult, kuid lõpuks suudab Meerits palli puhtaks lüüa

13 min

Flora ründab vasakult äärelt ja pall toimetatakse ka karistusalasse, kust Kallaste selle nurgalöögiks lööb

15 min

Skoor on avatud Flora asub 1:0 juhtima!

15 min

Frolov annab vasakust äärest värava alla tsenderduse ja esmasel vaatlusel tundub palli suunas väravasse Alliku

16 min

Kaljul tekib kohe vastuvõimalus, kuid lõpuks langeb pall Meeritsa saagiks

19 min

Florakad mängivad palli oma värava alt lahti ja Frolov otsib kaaslastele sööduvõimalust, kuid lööb üsna lihtsas olukorras palli lihtsalt auti

24 min

Terav olukord Flora värava all, kuid Meerits lööb kahel korral rusikatega palli minema ja lõpuks läheb kaljukate löök väravast mööda

32 min

Kaljul terav rünnak vasakust äärest, lõpuks lööb Mets palli nurgalöögiks. Nurgalöögist tulnud palli püüab Meerits kindlalt

34 min

Voskoboinikov saadab palli väravasse, kuid enne seda oli juba ammu kõlanud kohtuniku vile suluseisu märgiks

35 min

Voskoboinikov kukub karistusala lähistel, kuid kohtuniku vile vaikib. Kalju leer nõuab selles olukorras häälekalt viga

36 min

van de Streek otsib rünnakul pikalt löögikohta ja lõpuks saab ta karistusala lähistelt ka löögile, kuid pall läheb siiski kindlalt mööda

37 min

Kaljule umbes 35 meetri pealt karistuslöök, mille Koggas saadab ohtlikult värava ristnurga suunas, kuid Meerits püüab siiski kindlalt

42 min

Terav olukord Flora värava all ja lõpuks saab Wakui löögile. Kaljule nurgalöök

44 min

Kalju viigistab seisu. Seis on 1:1!

44 min

Toomet annab paremast äärest tsenderduse, millele saab pea vahele Bärengrub. Lõpuks lendab pall Jürgensoni kaudu väravasse

45 min

Kohtunik annab esimesele poolajale lõpuvile!

46 min

Teine poolaeg on alanud

48 min

Luigend kukub Šišovi poolt tehtud vea järel kasti joonel ja kohtunik näitab penaltit. Lisaks saab Šišov selles olukorras kollase kaardi

49 min

Frolov saadab penalti kindlalt väravasse ja Flora juhib 2:1!

52 min

van de Streek teenib kollase kaardi

57 min

Viimastel minutitel on aktiivsemaks pooleks olnud kaotusseisus olev Kalju

59 min

3:1 Florale

59 min

Jürgenson purjetab vasakust äärest läbi Kalju kaitseliini ja lööb palli kindlalt esimesse nurka

62 min

Kalju vahetab: Quintieri mängu, Toomet puhkama

64 min

Nüüd avanevad ka taevaluugid ja vihma sajab üsna korralikult

65 min

Vihmasadu aina tugevneb

67 min

Kaljule ohtlikust kohast karistuslöök, kuid pall saadetakse kindlalt üle värava

68 min

van de Streeki löök lendab napilt väravast mööda, kuid selles oli oma osa ka Kalju kaitsjatel

69 min

Flora vahetab: Mööl puhkama, Sappinen mängu

71 min

Kaljul Voskoboinikov puhkama ja Dupikov mängu. flora poolel läheb puhkama Post ja mängu tuleb Prosa

75 min

Flora teeb ka kolmanda vahetuse ja Luigendit asendab Logua

78 min

Floral ohtlik rünnak, kuid Palatu suunab palli auti

80 min

Kaljult ka viimane vahetus: Kimbaloula puhkama ja Terehhov mängu

82 min

Wakui löök kinlalt üle

84 min

Šišov saab teise kollase ja saadetakse platsilt minema

88 min

Kalju üritab vihmast märjal murul veel midagi muuta, kuid ühtegi ohlikku olukorda ei suudeta luua

90 min

Meeritsalt väravas hea tõrje

90 min

Mäng läbi! Flora võitis 3:1 ja krooniti karikavõitjaks!

Algkoosseisud:

JK Kalju: 1-Teleš, 77-Šišov, 3-Koogas, 5-Bärengrub, 7-Puri, 75-Wakui, 19-Toomet, 11-Kimbaloula, 14-Kallaste, 99-Neemelo, 23-Voskoboinikov.

Varus: 69-Aland, 88-Hadžanovic, 9-Quintieri, 20-Dupikov, 18-Terehhov, 6-Rodrigues, 16-Melts.

FC Flora: 21-Meerits, 16-Jürgenson, 6-Mets, 24-Palatu, 22-Baranov, 8-van de Streek, 33-Mööl, 25-Frolov, 31-Post, 9-Alliku, 73-Luigend.

Varus: 12-Toom, 5-Peitre, 34-Mütt, 13-Laabus, 18-Logua, 99-Prosa, 11-Sappinen.

Teel finaali alistas Kalju 1/64-finaalis 17:0 SK Eestimaa Kasakad, 1/32-finaalis 4:0 JK Tallinna Kalevi, 1/16-finaalis Tartu SK 10 II-e skooriga 3:0, dramaatilises kaheksandikfinaalis alistati lisaajal Tallinna FC Levadia 4:3, veerandfinaalis 5:0 Türi Ganvix JK ja poolfinaalis 5:1 Tartu JK Tammeka.

Tallinna FC Flora alistas teel finaali 1/64-finaalis JK Loo 12:0, seejärel 1/32-finaalis 6:0 Tallinna FC Eston Villa, 1/16-finaalis 9:1 Tartu SK 10, kaheksandikfinaalis 2:0 FC Elva, veerandfinaalis 6:0 Pärnu Linnameeskonna ning poolfinaalis 3:0 Narva JK Transi.

«Kindlasti on Kalju mängu võrreldes hooaja algusega paremini käima saanud. Võib-olla pole neil pilt veel väga hea, aga jõuga võtavad neid nõrgemaid ära. Finaalis loodame enda mängu ikka peale suruda, et meie domineeriksime ja tekitaksime rohkem võimalusi. Kindlasti tasub laupäeval mängule tulla, mängitakse Evald Tipneri karikale ja formaat on ka uus. Rahvast tuleb kindlasti väga palju, on suurepärane õhkkond ja Eesti parimad klubid omavahel kohtuvad ka – kindlasti tulge vaatama!» sõnas mängu eel Flora kapten Andre Frolov.

«Tegu on klubi ajaloo ühe suurima mänguga, kui mitte kõige suuremaga, sest Kalju pole kõnealust karikat kunagi saanud peakohale tõsta. Kuna tegu on finaaliga, lisab see mängijatesse keskendumist ning tahet endast maksimum anda. Floral on olnud mõneti varakevadiste mängudega raskusi, kuid karikafinaalis mängivad kaks võrdset tiimi ning ootame kõiki klubi inimesi ja fänne meid tribüünidele 12. mängijana toetama,» lisas Kalju kapten Alo Bärengrub omalt poolt.

Postimees.ee toob kell 17.00 algava kohtumise käigu lugejateni.