Muinasjutt jätkub: Šveits võitis MMi poolfinaalis 3:0 Ameerika Ühendriike

Šveitsi ründaja Simon Bodenmann ja USA väravavaht John Gibson
Šveitsi ründaja Simon Bodenmann ja USA väravavaht John Gibson Foto: SCANPIX

Jäähoki MMil selgusid täna meeskonnad, kes homme maailmameistri selgitavad. Esimesena jõudis finaali Rootsi, kes alistas 3:0 Soome. Teine finalist on aga turniiri suurüllataja Šveits, kes poolfinaalis võitis samuti 3:0 Ameerika Ühendriike.

Avakolmanikul väravaid ei visatud, kuigi Šveits oli ka siis juba üritavam pool. Teisel perioodil suudeti Nino Niederreiteri väravast 1:0 juhtima minna ja viimasel kolmandikul lisasid ühe tabamuse veel Julian Walker ja Reto Suri.

Šveitsi väravas tegi suurepärase mängu Reto Berra, kes tõrjus kõik 29 USA pealeviset. Ameerikalaste puurile tegi Šveits kokku 28 viset, millest kolm tükki ka John Gibsoni väravasse lendasid.

Suurüllataja Šveits ei ole käimasoleval MMil kaotanud mitte ühtegi kohtumist. Homne finaal peetakse Eesti aja järgi kell 21:30. Kolmanda koha mängus lähevad kell 17 omavahel vastamisi Soome ja USA.

Šveits - USA 3:0 (lõppseis)

Esimene kolmandik 0:0:

Avakolmandikul skoori avada ei suudetud. Üritavamaks pooleks oli Šveits, kes tegi 18 pealeviset USA 9 vastu.

Teine kolmandik 1:0:

1:0, 30.01, Nino Niederreiter, söödupunkt Martin Pluss

Teise kolmandiku lõpuks on Šveits teinud 24 pealeviset ja USA on proovinud skoorida 16 korral.

Kolmas kolmandik 2:0:

2:0, 50.11, Julian Walker, söödupunktid Simon Moses ja Philippe Furrer

3:0, 59.41, Reto Suri, söödupunkt Nino Niederreiter

Veerandfinaalis võitis Šveits tulemusega 2:1 Tšehhit ja USA oli 8:3 parem Venemaast. Alagrupis ei saanud Šveits kirja ühtegi kaotust ja võitis Stockholmi grupi 20 punktiga Kanada ees. USA jäi Helsingi grupis viie võidu ja kahe kaotusega kolmandaks.

Kohamängud peetakse Stockholmis homme. Pronksimäng on kavas kell 17.00 ja finaal 21.30.