Gerd Kanter võitis oma hooaja tipptulemusega Oslo Teemantliiga etapi!

Gerd Kanter
Gerd Kanter Foto: SCANPIX

Kettaheitja Gerd Kanter võitis Oslos peetud Teemantliiga etapi, parandades tulemusega 65.52 ühtlasi oma hooaja tippmarki. Teise koha sai 64.63 heitnud Ehsan Hadadi ja kolmanda 64.58 heitnud Robert Urbanek. Täielikult ebaõnnestus võistlus maailma edetabelijuhil Piotr Malachowskil, kes kolme katsega tulemust kirja ei saanudki. Kanter ja Malachowski jagavad nüüd Teemantliiga arvestuses kolme peetud etapi järel kuue punktiga esikohta.

Kanteri seeria tänases võistluses: 61.59 - 61.90 - 63.17 - 64.48 - 65.52 - x

Lisaks Kanterile on Oslos võistlustules ka kõrgushüppaja Anna Iljuštšenko, kes alustab võistlust kell 21.

Võistluse käik:

Kettaheide avab tänase võistlusprogrammi. Gerd Kanter heidab kümne mehe seas kaheksandana.

1. VOOR

Esikohta hoiab hetkel Robert Urbanek, kes on heitnud 63.72, 60 meetri joone on saanud kätte ka Frank Casanas ja Erik Cadee

Kanter parandab samuti õige pisut, 61.90

Martin Wierig heidab aga 63.02 ja möödub samuti eestlasest, Kanter on nüüd viies

Casanas ja Wierig tulemust kirja ei saa, Urbanek oma senist parimat ei paranda

Kanter heidab 63.17 ja kerkib neljandaks!

Hadadi ei saa tulemust kirja

Malachowski saab kolmanda nulli järjest!

2. Cadee 63.73

3. Urbanek 63.72

4. Kanter 63.17

4. VOOR

Wierig heidab 63.92

Kanter põrutab aga 64.48 ja tõuseb teiseks!!

Wierig saab nulli, Cadee ja Urbanek tulemust ei paranda

Kanter heidab 65.52 ja tõuseb liidriks!!!

Tegu on ka ühtlasi Kanteri tänavuse hooaja tippmargiga, eelmine oli 29 sentimeetri võrra kehvem

Enne võistlust:

Kanteri peamiseks mureks on enne Oslo võistlust selg, mis segas tema etteastet juba eelmisel võistlusel Eugene'is. «Vaevaliselt liigub asi paremuse poole,» tõdes ta paar päeva enne võistlust. «Loodan, et olen Oslos vormis, mis lubab heita üle 63 meetri. Tean, et tugevatest konkurentidest võistleb seal vaid Piotr Malachowski, nii et ehk õnnestub noppida ka mõni punkt.»

Suursoosik ongi Oslos maailma edetabelijuht Malachowski, kes heitis viis päeva tagasi Hollandis Hengelos koguni maailma kõigi aegade viienda tulemuse 71.84 ja lõpetas Robert Hartingu 35 võidu pikkuseks veninud seeria. Harting aga täna Oslos ringi ei tule.

Sakslase puudumisel on tänavu parimal võistlusel 65.23 heitnud ja Teemantliiga arvestuses kahe etapi järel kolmandat kohta hoidva Kanteri tähtsamateks konkurentideks veel iraanlane Ehsan Hadadi (hooaja tippmark 65.63) ja sakslane Martin Wierig (hooaja tippmark 66.50).

Kanter on tänavu kaasa teinud mõlemal senisel Teemantliiga etapil, kus kettaheide on kavas olnud. 18. mail heitis ta Hiinas Šanghais peetud hooaja avavõistlusel 63.14 ja sai Malachowski järel teise koha. 30. mail jäi USAs Eugene'is eestlase laeks aga 63.58, mis andis viienda koha. Võidu võttis sedapuhku Harting, kes heitis 69.75.