Kalju viigimäng ning Levadia kaotus pingestasid tabelit

Nõmme Kalju (mustas) ja Sillamäe Kalev viigistasid.
Nõmme Kalju (mustas) ja Sillamäe Kalev viigistasid. Foto: Mihkel Maripuu

Eesti jalgpallimeistrivõistlustel jäi tiitlikaitsjal Nõmme Kaljul teist vooru järjest väravaarve avamata, kui eile lepiti 0:0 viigiga Sillamäe Kaleviga.

Erinevalt laupäevasest mängust kasutas Kalju eile korraga ühte pikakasvulist ründajat (teisel poolajal asendas Tarmo Neemelot Vladimir Voskoboinikov), kuid väga ohtlikuks olukorrad Sillamäe värava all ei kujunenud.

«Me ei suutnud luua piisavalt võimalusi. Ühest küljest on probleemiks väljaku viimases osas olukordade lahendamine – rünnakud ei lõpe konkreetse tegevusega,» tunnistas Nõmme Kalju juhendaja Igor Prins. «Kaitses suutsime vähemalt nulli hoida. Parandamisruumi on kõvasti – vaja on leida enda mäng ja mängurõõm.»

Samal ajal kaotas punkte tabeliliider FC Levadia, kes jäi võõrsil alla 0:1 Narva Transile. Levadial oli võimalik Narvas punkt noppida, kuid 83. minutil ei suutnud Ingemar Teever realiseerida penaltit. Nädalavahetusel Kalju alistanud Levadia jaoks oli see viimase kolme liigamängu jooksul teiseks kaotuseks, sest 14. voorus jäädi 0:2 alla Sillamäele.

Eilse mängupäevaga võis kokkuvõttes kõige rohkem rahul olla FC Flora, kes esmaspäeval alistas 2:0 FC Infoneti. Seega läks tabeli tipp tunduvalt tihedamaks ja esikolmik mahub kolme silma sisse.

Jalgpall

Meistriliiga 16. voor

Narva Trans – FC Levadia 1:0 (56. Taar), Nõmme Kalju – Sillamäe Kalev 0:0, Tallinna Kalev – Tartu Tammeka 0:2 (11. Tiirik, 63. Tenno), Paide linnameeskond – FC Kuressaare 3:0 (13. Vassiljev, 22. Allas, 39. Mägi).

Tabeliseis: 1. FC Levadia 37 punkti / 16 mängu, 2. Nõmme Kalju 35/16, 3. FC Flora 34/16, 4. Sillamäe Kalev 26/15, 5. Paide linnameeskond 21/14, 6. Narva Trans 17/16, 7. FC Infonet 16/16, 8. Tartu Tammeka 14/13, 9. Tallinna Kalev 14/15, 10. FC Kuressaare 4/14.