Brasiilia alistas põnevusmängus Itaalia, Neymarilt taas iluvärav

Neymar väravat tähistamas.
Neymar väravat tähistamas. Foto: SCANPIX

Brasiilias toimuval Konföderatsioonide karikaturniiril alistas Brasiilia jalgpallikoondis A-alagrupi viimases voorus 4:2 Itaalia.

Brasiilia ausus avapoolaja esimesel üleminutil juhtima, kui värava sai kirja keskkaitsja Dante. 51. minutil Itaalia viigistas tänu Emanuele Giaccherini tabamusele. Seejärel oli kätte jõudnud taas Brasiilia meeskonna suurima staari Neymari tähetund, kui ta keerutas 55. minutil ristnurka karistuslöögi.

66. minutil suurendas Fred brasiillaste eduseisu, kuid 71. minutil vähendas Giorgio Chiellini Itaalia kaotusseisu. 89. minutil vormistas Fred aga matši lõppseisu.

Tänu võidule kindlustas Brasiilia endale täiseduga A-alagrupis esikoha. Lisaks brasiillastele pääses poolfinaali ka Itaalia.

Teises A-alagrupi kohtumises alistas Mehhiko 2:1 Jaapani. Võitjate poolel lõi mõlemad väravad Manchester Unitedi tähtmängija Javi Hernandez (54. ja 66. minutil). Jaapanlaste ainsa tabamuse autoriks oli 89. minutil Stuttgarti poolkaitsja Shinji Okazaki.

A-alagrupi lõppseis: 1. Brasiilia 9 punkti, 2. Itaalia 6, 3. Mehhiko 3, 4. Jaapan 0.

B-alagrupis kohtuvad homme Nigeeria – Hispaania ja Uruguay – Tahiti. B-alagrupi tabeliseis: 1. Hispaania 6 punkti, 2. Uruguay 3, 3. Nigeeria 3, 4. Tahiti 0.

Brasiilia – Itaalia 4:2

Väravad: 45.+1 Dante, 55. Neymar, 66., 88. Fred - 51. Giaccherini, 71. Chiellini

Brasiilia: Julio Cesar, Dani Alves, Thiago Silva, David Luiz (34. Dante), Marcelo, Hernandes, Luiz Gustavo, Oscar, Fred, Hulk (76. Fernando), Neymar (69. Bernard).

Itaalia: Buffon, Bonucci, Chiellini, Abate (30. Maggio), De Sciglio, Aquilani, Montolivo (26. Giaccherini), Marchisio, Candreva, Diamanti (72. El Shaarawy), Balotelli.

Jaapan - Mehhiko 1:2

Väravad: 86. Okazaki - 54., 66. Hernandez