Karpak tuli Kieli regatil hõbedale

Oliver Lomp
Deniss Karpak
Deniss Karpak Foto: Riina Ramst

Deniss Karpak sai Kielis toimunud EUROSAF meistrite karika etapil teise koha, Karl-Martin Rammo lõpetas viiendana.

Finn klassis purjetav Karpak finišeeris tugevas tuules peetud medalisõidus kolmandana ning lõpetas karikaetapi kokkuvõttes teise kohaga. Tänases sõidus, kus osalesid vaid avaseeria alusel selgunud kuus parimat võistlejat, oli parim britt Mark Andrews, kellele kuulub ka kogu regati esikoht. Kolmandale poodiumiastmele tõusis poolakas Piotr Kula. Lauri Väinsalu (Rein Ottosoni Purjespordikool) lõpetas regati 8. kohaga, Martti Kinkar (ROPK) oli 26., Juhan Idnurm (ESS Kalev Jahtklubi) sai 38. koha.

Laser Standardil finišeerus Karl-Martin Rammo (ROPK/Tallinna Jahtklubi) medalisõidus neljandana ja lõpetas regati üldkokkuvõttes 5. kohaga. Regati võit läks medalisõidu võitnud sakslasele Philip Buhlile. Teiseks tuli medalisõidus teisena finišeerunud mitmekordne olümpiavõitja brasiillane Robert Scheidt ja kolmas oli parima asetusega medalisõitu läinud rootslane Jesper Stålheim. Andres Idnurm (ROPK) lõpetas regati 81. kohaga, Martin Leedo (ROPK) oli 89.

Klassis Laser Radial lõpetas Anne-Mari Luik (ROPK) Kieli regati 28. kohaga. Samas klassis sai Anna Pohlak (TJK) 31. koha. Esikoha võitis soomlanna Tuula Tenkanen.

Kõigis klassides peeti esimese kahe päeva jooksul kuute võistlussõitu sisaldav kvalifikatsiooniseeria ning sellele järgnevalt sama pikk kuld- ja hõbegrupi finaalsõitude seeria. Viimasel võistluspäeval peeti medalisõit, kuhu pääsesid kuus paremat paati.

EUROSAF Champions Sailing Cup koosneb viiest etapist: Garda Trentino Olympic Week nime kandev võistlus Itaalias Riva del Garda's 8.-12. mail, Delta Lloyd regatt Hollandis Medemblik'is 21.-25. mail, Sail for Gold regatt Suurbritannias Weymouth'is ja Portland'is 8.-12. juunil, Kieler Woche regatt Saksamaal Kiel'is 22.-26. juunil ning finaaletapina ühtlasi Euroopa purjetamishooaja lõppu tähistav Semaine Olympique Francaise nimeline võistlus Prantsusmaal La Rochelle'is 9.-13. oktoobril.