Eesti jalgpallikoondis alistas Ekvatoriaal-Guinea 3:0

Viimase koondisemängu pidanud Martin Reim (nr. 6) plaksutab publikule.
Viimase koondisemängu pidanud Martin Reim (nr. 6) plaksutab publikule. Foto: Liis Treimann

Eesti jalgpallikoondis alistas sõpruskohtumises Ekvatoriaal-Guinea 3:0.

8. minutil avas skoori Kristen Viikmäe, 32. minutil kasvatas Vladimir Voskoboinikov edu kahele väravale. Viimase värava lõi Sergei Zenjov üleaja esimesel minutil.

Mängu käik:

Teine poolaeg

90+1. minut Väravavht pudistab Dmitrjevi kauglöögi, esimesena on jaol Zenjov, kes lööb palli lati põrkest väravasse. Eesti juhib 3:0!

87. minut Zenjov pääseb trahvikasti servast löögile, ent pall vuhiseb üle värava.

85. minut Eesti teenib nurgalöögi ning Puri saab seejärel jea võimaluse, ent ei suuda värava ees palli tabada.

79. minut Eesti teenib umbes 19 meetri kauguselt karistuslöögi. Kruglovi löök lendab üle värava.

72. minut Kruglovi kauglöögi tõrjub vastaste väravavaht.

68. minut Zenjov saab trahvikastis löögile, ent pall lendab väravast mööda.

66. minut Eesti teenib 26 meetri kauguselt karistuslöögi. Midagi teravat ei järgne.

64. minut Vassiljevi kauglöök raksatab põiklatti.

60. minut Kruglov tsenderdab värava ette, ent väravavaht tõrjub Voskoboinikovi pealöögi. Kohe toimub ka vahetus, kus Sander Puri asendab Voskoboinikovi.

59. minut Aleksandr Dmitrjev asenab Martin Vunki.

58. minut Šišov teenib kollase kaardi.

56. minut Kink pääseb kaugelt löögile, ent sarnaselt eelmistele kordadele, lendab pall väravast mööda.

54. minut Eesti teenib mängu esimese nurgalöögi. Väravavht lööb palli minema.

52. minut Eesti teenib umbes 27 meetri pealt karistuslöögi. Vassiljevi löök põrkub vastu müüri.

Eesti teeb kolm vahetust. Taavi Rähn asendab Alo Bärengrubi, Segei Zenjov asendab Kristen Viikmäed ning Pavel Londak väravasuul Artur Kotenko.

Eesti võitis esimese poolaja 2:0

42. minut Benjamin Zarandona teenib ebasportliku vea eest punase kaardi. Vastased jätkavad mängu kümne mehega.

35. minut Kink mängib end osavalt löögile, väravavaht tõrjub, ent Voskoboinikov on esimesena jaol ning lööb Eesti teise värva. Eesti juhib 2:0.

32. minut Martin Reim lahkub platsilt. Publik tänab teda pika karjääri eest püsti seistes aplodeerides.

Reimi asemel tuleb väljakule Konstantin Vassiljev.

26. minut Eesti surub. Kink pääseb kaugelt löögile, aga pall lendab taas väravast mööda.

23. minut Mäng on rahunenud ning pall veereb peamiselt keskväljal.

14. minut Voskoboinikov pääseb taas ilusti läbi, kuid lööb palli üle värava.

11. minut Voskoboinikov pääseb väravavahiga silmitsi, aga lükkab palli väravast mööda.

10. minut Tarmo Kink pääseb kaugelt löögile, ent pall lendab värvast mööda.

8. minut Eesti teenib umbes 26 meetri kauselt uue karistuslöögi. Krugovi löögi värvavaht tõrjub, ent Kristen Viikmäe lööb tagasipõrkunud palli ette nurka - Eesti juhib 1:0!

Eesti teenib karistuslöögi, kuid vastaste väravavht lööb palli rusikatega minema.

Eesti mängib palli keskväljalt lahti. Reim kannab oma lahkumismängus kaptenipaela.

Eesti koondise algkoosseis:

Artur Kotenko, Tihhon Šišov, Alo Bärengrub, Raio Piiroja, Ragnar Klavan, Tarmo Kink, Martin Vunk, Martin Reim, Dmitri Kruglov, Vladimir Voskoboinikov, Kristen Viikmäe.

FIFA edetabelis asub Eesti 113. ning külalised 125. kohal. Tänane kohtumine on ühtlasi ka Eesti koondise rekordinternatsionaali Martin Reimi lahkumismäng suurest jalgpallist.

Reim jookseb rahvuskoondise eest täna väljakule 157. korda, selle saavutusega on ta ka enim sõpruskohtumisi pidanud eurooplane.