Nikolai Vedehin püstitas isikliku rekordi

Peep Pahv
Nikolai Vedehin.
Nikolai Vedehin. Foto: Margus Ansu

Nikolai Vedehin püstitas Varssavis 1500 meetri jooksus isikliku rekordi 3.41,83 ja sai neljanda koha. Paar päeva varem viitas jooksumees soovile läbida see distants umbes sekund kiiremini.

«Nikolai oli jooksuga rahul – rekordi püstitamiseks polnud see sobiv, rajal käis kõikuv rabelemine,» rääkis Vedehini treener Harry Lemberg. «Samas on seis hea ning mõnes rahulikumas jooksus võib ta saada aja ka 3.40.» Vedehin ise on väitnud, et soovib täita berliini MM-normi 3.39,80.

Varssavist tuli Eestile veel ka teine neljas koht. Kettaheites sai selle 60.86 heitnud Märt Israel. Võitis poolakas Piotr Malachowski 65.98ga, järgnesid 63.93 heitnud leedulane Virgilijus Alekna ja ungarlane Zoltan Kövago 62.22ga.

Rakveres peetud Eesti-Soome-Rootsi mitmevõistluse maavõistlusel sai Eesti naiskond teise ning meeskond kolmanda koha.

Eesti naistest oli parim 5492 punktiga teise koha saanud Ebe Reier. Ta jooksis tõkkeid 14,16, hüppas kõrgust 1.63, tõukas kuuli 13.01, jooksis 200 meetrit 24,47, hüppas kaugust 5.45 ning läbis 800 meetrit 2.19,37. Kolmanda koha saanud Linda Treiel sai kokku 5349 punkti.

Kümnevõistluses oli neljanda koha saanud Mikk-Mihkel Arro 7461 punktiga (11,09, 6.95, 13.24, 1.83, 51,24, 14,47, 41.12, 4.50, 58.04, 4.44,10).

Soomes peetud odaviskevõistlusel alistas norralane Andreas Thorkildsen kogu Soome eliidi. Norralasest olümpiavõitja sai kirja 88.97. Teemi Wirkkala viskas 84.68, Tero Pitkämäki 82.90 ning Ari Mannio 82.78.