Neli Eesti orienteerujat pääsesid MMil finaali

Mariel Gregor
Orienteerumine. Pilt on illustratiivne.
Orienteerumine. Pilt on illustratiivne. Foto: Arvet Mägi/Virumaa Teataja

Soomes Vuokattis täna alanud orienteerumisjooksu MM-võistlustel joosti tavaraja kvalifikatsioonivõistlus, kus finaali jõudis neli eestlast.

Finaali pääsemiseks tuli jõuda viieteistkümne parema hulka ühes kolmest alagrupist. Viiest startinud eestlasest pääsesid teisipäevasele finaalvõistlusele neli. Parimad sooritused tegid eestlastest Timo Sild ja Peeter Pihl, kes mõlemad lõpetasid 4. kohaga, kaotades oma alagrupi võitjale 12,5-kilomeetrisel rajal vastavalt 53 sekundit ja 2.06.

Kirti Rebane ja Anu Åkerman lõpetasid mõlemad oma alagrupis 11. kohaga, kaotust võitjale kogunes 8,5-kilomeetrisel rajal vastavalt 12.01 ja 11.34. Ootamatu terviserikke tõttu ebaõnnestus võistlus Kristo Heinmannil, kes lõpetas 22. kohaga, finaalipääsust jäi teda lahutama 7 minutit.

Homme võisteldakse sprindidistantsil, hommikupoolikul toimub kvalifikatsioonivõistlus ja õhtupoolikul finaal.