Poomi lahkumismäng lõppes ajaloolise viigiga

Mart Poom
Mart Poom Foto: Liis Treimann
Eesti jalgpallikoondis viigistas A. Le Coq Arenal sõpruskohtumises Portugali meeskonnaga 0:0.

Ühtlasi oli täna tegemist Mart Poomi viimase mänguga Eesti koondises. Poom jooksis rahvusmeeskonna eest väljakule 120. korda. Päevakangelane vahetati pingile kohtumise 31. minutil.

Eesti jaoks oli tegemist ajaloolise viigiga, kuna eelmisel kuuel korral oldi Portugalile alla jäädud.

Mängu käik:

Teine poolaeg:

Lõpuvile!!

91. min: portugallased on raskustes Sander Puri takistamisega, karistuslöök Eestile.

90. min: kohtunik lisab 4 minutit

89. min: Portugali ohtlik rünnak lõppeb Pareiko hea tõrjega.

88. min: Portugal vahetab. Mängust lahkub Jose Castro, väljakule tuleb Bruno Alves.

88. min Sander Puri hiilgava vaheltlõike järel saab Voskoboinikov healt kohalt löögile, kahjuks ka seekord jääb Portugali väravavaht Beto peale.

86. min: Almeida põrutab kaugelt mööda.

85. min: Kruglov lööb karistusala joonelt ohtlikult peale, Beto tõrjub palli auti, Eesti nurgalöök.

83. min: Portugal teeb vahetuse. Mängust lahkub Luis Boa Morte, mängu tuleb Hugo Almeida.

82. min: Edinho pääseb healt kohalt löögile, aga õnneks löök ebaõnnestub ja Pareiko püüab kindlalt.

80. min: viimastel minutitel käib pidev võitlus keskväljal, kumbki meeskond midagi ohtlikku ei korralda.

77. min: väljakult lahkub Ats Purje, mängu tuleb Tihhon Šišov.

76. min: Portugal on saanud kerge ülekaalu

73. min: Eesti hoib Portugali vastu pikalt palli

70. min: Eesti teeb kaks vahetust. Lahkuvad Sergei Zenjov ja Tarmo Kink, mängu tulevad Dmitri Kruglov ja Sander Puri.

69. min Edinho kukub karistusalas ja nõuab penaltit, kuid asjata.

67. min: Portugal teeb kaks vahetust korraga. Väljakult lahkuvad Brandao ja Eliseu ning väljakule tulevad Duda ja Raul Meireles.

64. min: vahelduseks saab ka Portugal rünnata, Nani kauglöök lendab üle värava.

64. min: Eesti jätkuvalt surub

63. min: Voskoboinikov saab peage hästi löögile, Beto toob lati alt siiski palli ära.

60. min: eestlased ründavad ohtlikult, kuid värav jääb siiski löömata.

59. min: Portugalil tuleb Carvalho asemel mängu Pepe.

58. min: Ragnar Klavan teenis Eestile nurgalöögi.

56. min: Tarmo Kink suunas karistuslöögi paremasse alanurka, kuid Beto lükkas palli nurgalöögiks. Eestile nurgalöök.

55. min: portugallased tõmbavad Ats Purje maha ja Eesti saab heast kohast karistuslöögi.

53. min: Martin Vunki asemel tuleb väljakule Vladimir Voskoboinikov.

50. min: Eliseu sai kohtumise esimese kollase kaardi

48. min: Sergei Zenjov mängib ennast ilusasti löögile, pall lendab siiski napilt ristnurgast mööda.

Eesti paneb palli mängu.

Esimene poolaeg:

Esimene poolaeg on lõppenud viigiliselt 0:0.

45. min: kohtunik lisab poolajale kaks minutit

44. min: mõlemad meeskonnad üritavad, kuid heale positsioonile ei jõua.

40. min: Eliseu saab ohtlikust kohast löögile, aga eestlaste õnneks lendab pall suure kaarega üle värava

38. min: Pareiko püüab kindlalt portugallaste karistuslöögi.

35. min: pärast Poomi väljakult lahkumist on Portugali kerge surve.

32. min Pareiko saab esimest korda palli puudutada.

31. min: Ovatsioonide saatel lahkub väljakult Mart Poom. Teda asendab Sergei Pareiko. Poom suutis oma viimases mängus värava puutumatuna hoida. Kaptenipael läheb Raio Piirojale.

29. min: Poomi viimane pallipuudutus.

26. min: Poom teeb hea tõrje.

26. min: Portugal saab esimese nurgalöögi.

25. min: Sergei Pareiko hakkab sooja tegema.

24. min: Vassiljev proovib kaugelt aga pall läheb kindlalt värvast mööda.

23. min: Alo Bärengrubi vigastuse tõttu kerge hingetõmbepaus, kerge turgutuse järel mäng jätkub.

22. min: portugallased ründavad, aga Eesti kaitse seisab kindlalt.

20. min: eestlastelt järjekordne pikk sööt ette, mis omasid ei leia.

19. min: Portugal mängib Nani vasakult äärelt hästi löögile, kuid Mart Poom on õiges kohas ning püüab palli kindlalt.

16. min: Eesti valdab ilusasti palli, kuid löögile ei suudeta ennast mängida.

14. min: Sergei Zenjovi suurepärase tsenderduse järel saab Ats Purje värava eest peaga hästi löögile, kuid pall langeb siiski Portugali väravavhi Beto saagiks.

13: min: portugallased saavad raske nurga alt löögile, kuid Poom püüab kindlalt.

10. min: Nani proovib kaugelt, kuid väravast kindlalt mööda

7. min: Nani on kergest puutest väljakul pikali ning publik tervitab teda vilekooriga.

7. min: Eesti jõuab Portugali trahvikasti äärele, kuid siis kaotatakse pall.

4. min: Nani tsenderdab ohtlikult paremalt äärelt, kuid õnneks lüüakse värava alt üle.

2. min: Eesti saab paremalt äärelt hästi läbi, kuid tsenderdus on ebatäpne.

1. min: mäng algab rahulikult, Portugal hoiab palli.