U18 koondis alistas EMil Austria

Saimon Sutt.
Saimon Sutt. Foto: Arno Saar / Õhtuleht

Eesti noormeeste U18 koondis oli täna Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni finaalturniiril seisuga 67:59 parem Austria eakaaslastest.

Eestlased läksid kohtumist avaveerandil 16:9 juhtima ning poolaja lõpuks oli tablool seis 28:21. Teisel poolajal ei andnud eestlased mängu käest ja kuigi Austra võitis viimase veerandaja kahe punktiga, lõppes kohtumine siiski Eesti kaheksapunktilise eduga.

Saimon Sutt viskas Eesti poolt 19 punkti ja võttis seitse lauapalli, Karl Jürjens lisas 17 punkti, kaks lauapalli ja kaks korvisöötu. Austria resultatiivseimaks oli 16 punktiga panustanud Fabian Richter, võimsa kaksikduubli sai kirja 2.13 pikk Jakob Pöltl, kelle arvele jäi 15 punkti ja 14 lauapalli.

Alagrupimängude järel on Eestil koos 9 punkti, sama palju on kogunud ka Saksamaa ja Holland.