Vähemusse jäänud Eesti mängis Lätiga viiki

Eesti koondis.
Eesti koondis. Foto: Toomas Huik

Eesti jalgpallikoondis kohtus täna Lilleküla staadionil sõpruskohtumises Lätiga ning mäng lõppes 1:1 viigiga. Avapoolaja lõpus jäi Eesti ühe mehega vähemusse, kui Aleksandr Dmitrijev teenis lühikese aja jooksul kaks kollast kaarti ning saadeti väljakul ära.

Teisel poolajal suutsid aga just vähemusse jäänud eestlased alustada paremini ja nii saadi Dmitri Kruglovi 68. minuti väravast juhtima. Hea eeltöö tegid väravale Henrik Ojamaa ja Konstantin Vassiljev. Lätlased suutsid siiski viigistada, kui 74. minutil sai jala valgeks Artūrs Zjuzins.

Mängu käik:

Eesti - Läti 1:1

-

Kohtumine on alanud!

2min

Kohtumise esimesed minutid on alanud võitluslikult. Kumbki meeskond ei ole initsiatiivi haaranud.

5min

Eesti lööb pika palli ette ning Henri Anier on pääsemas väravavahiga silmitsi. Viimasel hetkel suudab lätlaste kaitseliin olukorra siiski klaarida

6min

Lätlased tsenderdavad palli eestlaste karistusalasse, kuid Ragnar Klavan lööb palli peaga nurgalöögiks, millest samuti midagi ohtlikku ei teki

8min

Lätlased on saanud initsiatiivi enda kätte

9min

Eesti teenis vasakul äärel karistuslöögi, kuid Vassiljevi tsenderduse löövad lätlased klaariks

11min

Rudnevs pääseb vabalt löögile, kuid Pareiko tõrjub palli enda ette. Õnneks on esimesena jaol Eesti kaitsjad, kes palli kaugele ära löövad

14min

Mängu esimese kollase kaardi teenib Alans Sinelnikovs, kes tegi eestlast ekaristusalas vea Enar Jäägeri vastu

16min

Ahjuperalt suurepärane sööt Lutsule, kes purjetab karistusalasse, kuid tema löök läheb napilt tagumisest postist mööda

19min

Lutsult hea tsenderdus karistusalasse, Eesti teenib nurgalöögi

20min

Vassiljev lööb kaugelt peale, värvavaht tõrjub palli nurgalöögiks

22min

Lätlaste kauglöök lendab kõrgele tribüünidele

23min

Morzov teeb karistusala lähistel Lazdinsi vastu vea, Lätile karistuslöök

23min

Sinelnikovsi karistuslöök lendab müüri

28min

Ahjupera kauglöök lendab napilt väravast mööda

31min

Jääger teeb karistusala ääres vastasele vea ja Lätil on ohtlikust kohast kasutada karistuslöök

31min

Pall käib ohtlikult Eesti värava eest läbi, kuid eestlaste õnneks ei saa Bulvitis peaga pallile pihta

34min

Lätlased saavad kaugelt löögile, kuid pall läheb kindlalt mööda. Klavan ärgitab omasid rohkem pingutama

36min

Bundesliga meeste omavahelises duellis suudab Rudnevs Klavani üle mängida, kui Pareiko püüab kindlalt Läti koondislase löögi

38min

Morozov põrkab heitluses palli pärast Rudnevsiga kokku ja vajab veidike tohtrite abi

40min

Paremat jalga natuke lonkates tuleb Morozov taas platsile ja on valmis jätkama

43min

Dmitrijev tuleb Ruginsile tagant jalgadesse ja kohtunik näitab Eesti koondise poolkaitsjale kollast kaarti. Kuna Dmitrijev teenis ka kaks minutit tagasi vastase särgist kinni hoidmise eest kollase kaardi, siis saadab kohtunik Eesti koondise keskväljamehe platsilt minema

44min

Kink lööb kaugelt, kuid kindlalt mööda

45min

Kohtunik lisab esimesele poolajale ühe lisaminuti

45min

Kohtunik vilistab esimese poolaja lõppenuks!

45min

Teine poolaeg on alanud

46min

Eesti on teinud kolm vahetust. Platsilt lahkusid Anier, Ahjupera ja Luts, neid asendavad Zenjov, Kruglov ja Vunk

47min

Morozov põrkab kokku lätlaste ründaja Rudnevsiga ning saab viga. Mees lahkub platsilt kanderaamil...

47min

Morozov ei saa jätkata, tema asemel tuleb väljakule Mikk Reintam

49min

Morozov läheb longates riietusruumi suunas

52min

Teise poolaja algus on sarnane esimesele poolajale ning lätlased hoiavad rohkem palli

54min

Rudnevs pääseb karistusala joonelt löögile, kuid täpsus jätab soovida

56min

Lätlased jätkavad üritamist, kuid Pareiko tõrjub järjekordse löögi

58min

Ohtlik olukord eestlaste värava all. Kink kaotab rumalalt palli ning lätlased saadavad palli meie karistusalasse. Õnneks suudavad eestlased tekkinud segaduse ära klaarida

60min

Eesti proovib lätlasi kontrarünnakutega nõelata, kuid ründefaasis on meie söödutäpsus üsna kehv olnud

62min

Eesti vahetab. Väljakule tuleb Henrik Ojamaa, lahkub Tarmo Kink

62min

Ojamaa tuleb seega paremale äärepoolkaitsesse. Samal positsioonil mängib ta ka Varssavi Legias

64min

Staadionile on tulnud 5686 pealtvaatajat

65min

Nurgalöögi järel pääseb löögile Kruglov, kuid tema sooritus ebaõnnestub

65min

Lätlane Gabovs teenib kollase kaardi

66min

Ojamaa proovib ääres kiirusega vastaste kaitsjast mööduda, kuid lõpuks kaotab palli ja teeb lätlasele vea

68min

VÄRAV! EESTI ASUB KRUGLOVI VÄRAVAST KOHTUMIST JUHTIMA

68min

Ilus värav! Ojamaa murrab äärelt läbi, annab hea söödu Vassiljevile, kelle tsenderduse Kruglov tagumises postis sisse lööb

74min

Lätlastel õnnestub viigistada...

74min

Zjuzins saab karistusala joonelt vabalt löögile. Pall lendab värava esimesse ristnurka

77min

Mäng on lahtine. Pall liigub ühelt väljakupoolelt teisele. Lätlased teenivad nurgalöögi, pääsetakse ka löögile, kuid Pareiko püüab

80min

Zenjov võtab julgelt ette vastase kaitsja ja pääseb ka umbes 15-16 meetri pealt löögile, kui kahjuks lendab pall väravast mööda

82min

Läti kaitsja eksib väravavahile tagasisööduga ning Eesti teenib nurgalöögi

82min

Eestile kolmas nurgalöök järjepanu

82min

Segadust küll tekitati, kuid löögile ei pääsetud

85min

Zenjov teeb jälle vastase kaitsjatele ära, kuid rünnak lõppeb möödalöögiga. Oli võimalus ka kõrvale sööta, kuid Zenjov proovis ise rünnakut lõpetada

86min

Ojamaa pääseb äärelt kiirusega läbi, kuid tsenderdus ei leidnud Zenjovi

87min

Lätlastele pikk  pall ette, kuid Klavan lükkab peaga kindlalt Pareikole tagasi

89min

Ojamaa murrab osavalt kasti, kuid tema tervale tsenderdusele saavad lätlased jala vahele. Jätkuolukorras nurgalöök, mis midagi ohtlikku ei too

90min

Kohtunik lisab mängule 4 minutit

90min

Lätlased saavad kaugelt peallöögile, kuid Pareiko tõrjub. Lätile nurgalöölk

90min

Kohtunik lõpetab mängu

-

Eesti ja Läti sõpruskohtunime lõppeb 1:1 viigiga

Eesti koondise algkoosseis: Sergei Pareiko, Enar Jääger, Igor Morozov, Ragnar Klavan, Taijo Teniste, Tarmo Kink, Aleksandr Dmitrijev, Konstantin Vassiljev, Siim Luts, Jarmo Ahjupera, Henri Anier.

Eesti ja Läti on varasemalt kohtunud koguni 51 korda ja seni on Eesti koondis teeninud vaid 9 võitu, 17 matši on jäänud seni viiki ja 24 kohtumist on lõppenud lätlaste võiduga. Tallinnasse sõitnud Läti koondise tuntumateks mängijateks on mullu Readingu ridades Premier Leagues mänginud keskkaitsja Kaspars Gorkšs ning Bundesliga meeskonna Hamburgi ründaja Artjoms Rudnevs.

Koondises on ka kogenud Maris Verpakovskis, kelle tabamuste toel jõudis Läti mäletatavasti 2004. aasta EM-finaalturniirile. Meeskonnas on ka Konstantin Vassiljevi klubikaaslane Permi Amkarist Vladimirs Kamešs. Läti koondise peatreenerina teeb täna debüüdi endine tippründaja Marians Pahars, kes karjääri tippaastatel esindas Southamptonit. Edukaimal hooajal lõi ta Premier League’s 14 väravat.

Rahvusvahelise Jalgpalli Liidu FIFA edetabelis 119. positsioonil paikneval Lätil ei ole viimasel ajal koondise tandril kõige paremini läinud ja tänavusel aastal ei ole neil õnnestunud teenida ühtegi võitu. Lätlased alustasid aastat 0:3 kaotusega Jaapanile, seejärel viigistati 1:1 Liechtensteiniga, kaotati 1:3 Katarile, viigistati 3:3 Türgiga ja viimati kaotati Bosnia ja Hertsegoviinale koguni 0:5.

«Meil on lätlastest pilt selge – Läti on meisterlik ja tugev meeskond. Objektiivselt võttes on Läti isegi tugevam, neil on he meeskond ja head mängijad. Paljud on endale leidnud head klubid ja pole põhjust uskuda, et meie oleme favoriidid,» rääkis Eesti koondise peatreener Tarmo Rüütli eile. «Ees ootab tüüpiline naabrite vaheline heitlus. Kindlasti ei ole väljakul sellist sõprust, et kõik naeratavad ja saavad hästi läbi, naabrit tahetakse ikka alistada.»