Bolt põhjendas aeglast jooksu: ma pole hommikuinimene

Usain Bolt lehvitab pärast 200 m eeljooksu rahvale
Usain Bolt lehvitab pärast 200 m eeljooksu rahvale Foto: SCANPIX

Usain Bolt võitis Moskva MMi 200 meetri distantsil küll oma eeljooksu, kuid kokkuvõttes sai ta kirja alles 21. aja. Bolti lõpptulemuseks märgiti 20,66.

Jooksu vältel oli näha, et tiitlikaitsja ei pingutanud eriti ning sättis oma kiirust teiste jooksjate järgi. «Ma ei ole hommikuinimene,» põhjendas mees ise oma keskpärast aega. «Tahtsime lihtsalt järgmisse ringi pääseda. Mul on hea meel, et see õnnestus.»

19-aastane britt Adam Gemili sai kirja eeljooksude kiireima aja. Mees jooksis välja isikliku rekordi 20,17. «Olen väga rahul. Ma ei aja taga mingit kindlat aega. Tahan lihtsalt finaali jõuda. Kuid kui peaksin jooksma alla 20 sekundi, oleksin ülimalt õnnelik,» kommenteeris Gemili.

Viimati suutis mõni britt joosta alla 20 sekundi 19 aastat ja 16 päeva tagasi, kui sellega sai hakkama John Regis.

Poolfinaalid toimuvad Moskvas täna, finaal homme.