Eesti korvpallikoondis kaotas EM-valikmängu Valgevenele

Janar Talts (palliga) Eesti koondise särgis.
Janar Talts (palliga) Eesti koondise särgis. Foto: Mihkel Maripuu

Eesti korvpallikoondis kaotast 2015. aasta EM-finaalturniiri esimese kvalifikatsiooniturniiri poolfinaali avamängus võõrsil Valgevenele 70:76.

Eesti parim oli täna vaid 20 minutit mänginud Reinar Hallik, kelle arvele kanti 21 punkti.  Rain Veideman panustas 12, Tanel Sokk ja Gregor Arbet 8 silmaga. Janar Taltsi arvele kanti seitse punkti ja 10 lauapalli.

21:25

Avaveerand on lõppenud! Algas teine veerandaeg!

30:27

Metšarakovilt ka edukas läbiminek korvi alla ja tabab koos veaga, vabavise samuti täpne

40:37

Reinar Halliku arvel on 16 punkti, mänguaega on Hallik saanud 13 minutit. 3 minutit käis teisel veerandajal platsil ka Siim-Sander Vene, ent punktiarvet avada ei õnnestunud.

Mängu eel:

Kui Eesti koondis lõpetas esikohaga B-alagrupi, siis Valgevene osutus parimaks D-alagrupis, kus neil tuli seljatada Slovakkia ja Ungari.

Valgeve koondise ridades on seni valiksarjas suurimaks korvikütiks olnud 21-aastane tagamängija Vitali Ljutõtš, kes on senises neljas kohtumises keskmiselt visanud 21,3 punkti. Seejuures on väga heal tasemel tema kaugvisked – 13st üritusest on seni korvirõnga läbinud koguni 10 viset. Lauas võimutseb valgevenelastel aga endine Riia VEFi keskmängija Artjom Parahhovski, kes on võtnud keskmiselt 8,3 lauapalli mängus.

Eesti koondises on vastavates näitajates parimad Gregor Arbet ja Janar Talts, kui Arbet on keskmiselt visanud 14,5 punkti, siis Talts on võtnud 10,3 lauapalli. Kindlasti maalib Eesti koondisest vastastele hea pildi ka nende abitreener Martin Müürsepp, kes on juba varasemalt lubanud selles duellis kõik mängu panna.

Eesti koondisel on tänaseks kohtumiseks taas rivis ka kõik paremad mängumehed. Kui Kristjan Kangur on juba kaasa teinud ka kahes viimases kohtumises, siis nüüd sõitis koos koondisega Valgevensse ka Siim-Sander Vene.

Fibaeurope andmetel on Eesti ja Valgevene varasemalt omavahel pidanud neli valikkohtumist. Viimati oldi vastamisi 2002. aasta novembris. Kokku on Eesti teeninud nendest mängudest kolm ja Valgevene ühe võidu. Sel suvel on Eesti ja Valgevene kohtunud korra sõprusmängus ja siis teenis Valgevene Tallinnas lisaaja järel 87:77 võidu.

Finaali pääseb kahe kohtumise kokkuvõttes parem meeskond ja korduskohtumine peetakse juba pühapäeval Tallinnas. Teises poolfinaalis lähevad vastamisi Bulgaaria ja Šveits.

Postimees.ee toob täna kell 19.00 algava kohtumise käigu lugejateni.