Eesti kaotas võõrsil Bulgaariale kolme punktiga

Sten-Timmu Sokk (palliga).
Sten-Timmu Sokk (palliga). Foto: Toomas Tatar

Eesti korvpallikoondis mängis täna Bulgaarias 2015. aasta EM-finaalturniirile pääsemiseks üliolulise finaalseeria avamängu Bulgaaria vastu ning võõrsil tuli vastu võtta napp 55:58 kaotus, mis jätab kordusmängu eel eestlastele suurepärase võimaluse EM-pileti püüdmiseks.

Esimesel veerandajal kulges mäng võrdsena ja kümne minuti järel juhtis Bulgaaria 15:16. Teisel veerandajal suutis Eesti omakorda ette minna ja poolajavile kõlas juba eestlaste 35:31 eduseisul. Kolmandal veerandajal tabas Eestit korralik mõõn ja Bulgaaria sai 35:44 ette, veerandaeg lõppes seisul 41:50. Neljandal veerandajal sai Eesti tagasi mängu ja vahepeal jõuti ka viigini, ent lõpuvile kõlades olid tablool siiski numbrid 55:58. Selline tulemus tähendab, et pühapäeval Saku Suurhallis peetaval kordusmängul peab Eesti 2015. aasta EMile pääsemiseks võitma vähemalt nelja punktiga.

Eestlaste parimana viskas täna Rain Veideman 11 punkti, Reinar Hallik ja Siim-Sander Vene lisasid kaheksa punkti. Vennad Tanel ja Sten Sokk panustasid mõlemad kuue punktiga.

OTSEÜLEKANNE

EESTI - BULGAARIA

-

Eesti koondis jõudis võistlusareenile poolteist tundi enne mängu algust. Eestiga samas hotellis elanud Bulgaaria koondise buss tuli isegi viis minutit varem.

-

40 minutit enne mängu algust kutsusid Eesti treenerid meeskonna riietusruumi viimasele koosolekule. Bulgaaria meeskond jooksis aga hetk hiljem juba väljakule soojendust tegema. Igal meeskonnal on mängu eel oma rituaalid ja tegevusgraafik.

-

Bulgaaria eelmist kodumängu jälgis saalis 1500 inimest. Nüüd, kui mängu alguseni jääb pisut rohkem kui pool tundi, hakkab tribüün vaikselt täituma.

-

Nagu Eesti koondise abitreener Alar Varrak eile ütles, sõltub tänase mängu saatus mitmetest miniduellidest. Neist kõige põnevamad mängitakse maha ilmselt korvi all, kus Bulgaaria jõu moodustavad kaksikvennad Kalojan ja Dejan Ivanovid

-

Huvitav küsimus on seegi, mida suudab Eesti vastu Kalev/Cramos mänginud Nikolai Vrbanov

-

Pool tundi mängu alguseni. Eesti koondis jooksis väljakule ja alustas intensiivset soojendust

-

Kuigi mängu eel oli mitmeid ärevaid noote ühe või teise mängija kergest külmetsusest, on kõik eestlased rivis ja teevad usinasti sooja.

-

15 minutit mängu alguseni

-

Võõrsil peetavas mängus on algus väga oluline. Poolfinaalis Šveitsi vastu sai Bulgaaria kodus suure võidu ja otsustas sellega sisuliselt edsipääsu. Sellist rongialla jäämist tuleb vältida.

27:21

6.10 veerandaja lõpuni. Kalnur saab ka kolmanda vea ja läheb pingile. Talts tuleb platsile

35:31

Esimesel poolajal oli eestlaste parimaks 11 punkti visanud Veideman, kaheksa punkti lisas Hallik, kuue punktiga panustasid Gert Dorbek ja Sten Sokk.

35:31

Teine poolaeg on alanud!

35:31

Eesti alustab viisikuga Veideman, Tanel Sokk, Gert Dorbek, Arbet ja Vene.

35:31

Minut mängitud, seni korve visatud pole.

35:34

Bulgaaria tabab kaugelt.

Sten Sokk eksib kaugelt ja Bulgaaria saab lauapalli.

Kangur eksib kaugelt.

Kangur puhkama, Hallik platsile.

35:36

Bulgaaria asub juhtima.

Arbet murrab korvi alla, aga kaotab palli.

Mängida jääb veerandaega 7.18, Eesti kolmandal veerandajal oma punktiarvet pole suutnud avada.

35:39

Kostov tabab kolmese.

Minutiline mõtlemispaus.

Eestil on raskusi 24 sekundiga viskele saamisega ja Hallik paneb kaugelt raske viske mööda.

Sten Sokk teeb oma kolmanda vea.

35:41

Bulgaaria suurendab eduseisu.

Eesti kaotab taas palli.

Mängida jääb 5.13 seda veerandaega, Eesti pole endiselt veel skoori teinud sel poolajal.

Bulgaaria pingile vilistatakse tehniline viga.

Dorbek kutsub väljakul mehed kokku, sest sel poolajal pole oma mängu veel käima saadud.

Veideman vabaviskejoonel ja paneb mõlemad mööda.

Eesti jätkab rünnakuga.

Sten Sokk on läinud pingile ja asemele on tulnud vend Tanel Sokk.

35:44

Bulgaaria tabab ja on sel veerandajal visanud 13 punkti, Eesti endiselt pole skoori teinud...

Veerandaega mängida 4.08.

37:44

Sokk läheb korvi alla ja avab lõpuks sel veerandajal Eesti skoori.

Talts tabab.

Vene teeb oma esimese vea ja Varbanov läheb vabaviskejoonele.

41:48

Varbanov tabab kahest viskest ühe.

41:50

Kostov paneb mööda, aga Eesti kaotab pärast lauapalli saamist palli ja Bulgaaria realiseerib kiirelt oma rünnaku.

Vene eksib viskel.

Bulgaaria juhtib kolmanda veerandaja järel üheksa punktiga.

Neljas veerandaeg on alanud!

Eesti eksib esimesel rünnakul, aga ka Bulgaaria kaotab palli.

Arbet tabab korvi alt.

Veideman läheb hästi korvi alla, aga ei taba.

49:52

Bulgaaria tabab.

Veideman eksib ka kaugelt.

Vene teeb vea ja Bulgaaria saab vabavisked.

49:53

Kahest vabaviskest tabab üks.

51:53

Arbet tabab.

Bulgaaria annab valesöödu, mängida jääb 3.52.

53:53

Tanel Sokk toob viiginumbrid tabloole!

53:55

K. Ivanov viib Bulgaaria taas ette.

Eestilt valesööt.

Mängida kolm minutit.

Vene eksib kaugelt ja Kangur on lauas, tema vastu tehakse viskel viga, järgnevad vabavisked.

54:55

Kangur tabab kahest ühe.

54:58

Mängida 1.45.

Seljaga kimpus olnud Vene vastu tehakse viga ja mees lamab mõnda aega põrandal. Õnneks jätkab Vene mängu.

Mängida jääb 1.04.

Kui mänguseis peaks täna jääma viiki, siis lisaaega ei järgne, sest pühapäeval peetakse Tallinnas niikuinii korduskohtumine.

Vene eksib kaugelt.

Bulgaaria eksib samuti kaugelt, mängida 30 sekundit.

Kangur eksib kaugelt ja lauapalli saanud Eestist läheb pall auti.

Mängida jäänud 4,1 sekundit, Bulgaaria võtab aja maha.

Bulgaaria võtab kiirelt ka teise time-outi.

Veideman saab Bulgaaria lahtimängu järel palli kätte ja Eesti jõuab veel ka viskele, ent pall korvi ei jõua.

Mäng on lõppenud, Eesti kaotab seisuga 55:58!

Seis 55:58 tähendab, et kodus tuleb Eestil pühapäeval võita vähemalt nelja punktiga.

ENNE MÄNGU:

Eestlaste üks suuremaid muresid enne tänast mängu on seotud Reinar Halliku tervisega - suurepärase visketabavusega hiilanud mees haigestus paar päeva tagasi, kuid loodab külmetuse ja palaviku kiuste siiski täna Sofias platsile joosta. Abitreeneri Alar Varraku hinnangul on teiseks võtmeküsimuseks see, kuidas suudetakse takistada bulgaarlaste kiireid rünnakuid.

Bulgaaria ja Eesti kohtusid viimati valiksarjale eelnenud kontrollturniiril, kus eestlastel tuli vastu võtta 78:94 katous. Võrreldes tolle mänguga on aga täna Eesti rivistuses tagasi kaks põhimeest, meeskonna kapten Kristjan Kangur ja ääremängija Siim-Sander Vene.

Eesti alistas oma alagrupi võitmise järel kvalifikatsiooniturniiri poolfinaalis kahe mängu kokkuvõttes Valgevene - kui võõrsil kaotati 70:76, siis kodus oldi valgevenelastest kindlalt 79:61 paremad. Bulgaaria alistas poolfinaali esimeses mängus aga Šveitsi kindlalt 92:71 ning näitas teises kohtumises sama kindlat üleolekut skooriga 87:67.

Eesti ja Bulgaaria korduskohtumine peetakse pühapäeval 1. septembril kell 20 Rocca al Mare suurhallis.