Olle Kärner jõudis EMil teisena finaali

Olle Kärner
Olle Kärner Foto: Arno Saar / Õhtuleht

Ventspilsi lähistel toimuvatel orienteerumise Euroopa meistrivõistlustel joosti täna  lühiraja eeljookse, kust teise kohaga pääses finaali Olle Kärner.

Tehniliselt täiesti puhtalt jooksnud Olle Kärner kaotas jooksu võitjale neljakordsele lühiraja maailmameistrile prantslasele Thierry Gueorgioule 11 sekundit, aga ütles siiski pärast finišit, et jooksutunne ei ole üldse hea.

Debütant Peeter Pihl jooksis jälle enesekindlalt ning tehniliselt hästi ja oli samas jooksus 21. kohal ajaga 31.49. Edasipääsust jäi puudu vaid minut.

Merike Vanjuk jooksis tehniliselt kindlalt ja sai 5. koha, aeg 29.14. Kaotust jooksu võitjale Helena Janssonile 1.54.

Liis Johanson oli ajaga 32.33 kolmandas jooksus 13. kohal ja pääses samuti edasi. Jooksu võitis rootslanna Emma Engstrand tulemusega 27.06.

Lühiraja finaal toimub laupäeval, EM lõpeb pühapäeval tavapäraselt põnevate teatejooksudega.