Horvaatia võitis Austria 1:0

Oliver Lomp
Luka Modrici penalti viis Horvaatia Austria vastu 1:0 juhtima.
Luka Modrici penalti viis Horvaatia Austria vastu 1:0 juhtima. Foto: Reuters / Scanpix

Jalgpalli Euroopa meistrivõistluste B-alagrupis kaotas võõrustajamaa Austria Horvaatiale 0:1.

Austria: Macho – Standfest, Stranzl, Pogatetz, Aufhauser – Linz, Ivanschitz, Gercaliu, Prödl – Säumel, Harnik.

Horvaatia: Pletikosa – Simunic, Kovac, Corluka, Kovac – Srna, Modric, Olic, Kranjcar – Petric, Pranjic.

Horvaatia võitis kohtumse 1:0.

Üleaja kolmandal minutil pääses Kienast väga ohtlikult peag alöögile, kuid löök lendas mõned sentimeetrid mööda.

Käib kohtuniku antud üleaeg.

86. minutil mängib ennast löögile Austria poolkaitsja, kuid Pletikosa tõrjub hästi.

81. minutil saab Austria kapten Ivanschitz, kelle löök küll ebaõnnestub.

Kohe järgmisel rünnakul on Horvaatia kaitsjad hädas palli puhtaks löömisega ning lõpuks saab karistusala joonelt Prödl löögile, kuid löök lendab üle.

77. minutil teenib Austria ohtlikust kohast karistuslöögi. Löök tuleb otse väravale, kuid Pletikosa lööb palli ära.

75. minut ning Kienasti sissetulemisega on Austria rünnakud üha terevamaks muutunud.

73. minutil tuleb Lintzi asemel platsile Kienast.

72. minutil tuleb Petrici asemel platsile Igor Budan.

69. minut Prödl saab kollase ning Horvaatia teenib ohtlikkust kohast karistuslöögi. Srna tsenderdus ebaõnnestub.

Käib 68. minut. Kumbki meeskond ei olemidagi ohtlikku korraldanud.

63. minut ning Horvaatia poolkaitsja Srna on saanud viga.

60. minutil pääses Modric äärelt ohtlikult läbi, kuid takerdus lõpuks kaitsesse. Lõpuks teenisid horvaaadid nurgalöögi. Kovac pääses löögile, kuid üle.

Käib 58. minut ning Austria on kerge surve peale pannud. Paar korda on ohtlikult horvaatide karistusalasse tsenderdatud, kuid keegi ei ole jalga vahele saanud.

53. minutil Corluca tsenderdan ning Standfest lööb palli korneriks.

51. minutil teenib Kovac kollase.

46. minutil pääses Kranjcar löögile, kuid pall lendas üle värava.

Teine poolaeg on kohe algamas.

Poolaeg on lõppenud.

Käivad esimese poolaja üleminutid...

42. Standfest sai väga vabalt peaga löögile, kuid löök taas üle. Austria on muutunud aktiivsemaks!

40. Austerlased said ohtlikult läbi, kuid Pletikosa oli valmis.

39. minutil saab austerlane karistusala joonelt löögile, kuid löök lendab selgelt mööda.

35. minutil lõi Petric väga vabana olles väravast mööda.

32. minutil saab austerlane nurgalöögi järgselt peaga löögile, kuid kindlalt mööda.

29. minutil tõmbab Pogatetz otsajoone juures kätega maha Olivi, kuid kohtunik halastab ning ei andnud talle teist kollast kaarti.

27. minutil tõmbab Kovac ohtlikult maha austerlase ning järgneb karistuslöök ohtlikkust kohast. Tsenderdus tuleb Prödl`i pea peale, kuid löök lendab paar meetrit mööda.

24. minutil sai Austria ründaja Linz peaaegu jala vahele meesonnakaaslase löögile, mis võinuks Pletikoslae probleeme tekitada.

21. minutil tõmbas Säumel ühe horvaadi maha ning järgneb karistuslöök. Srna lööb müüri.

18. minutil lööb Prödl ülikaugelt tugevalt peale, kuid pall lendab väravast kahe meetri jagu mööda.

16 minut Horvaatia teenib nurgalöögi ning austerlased ei saa palli tükk aega oma karistusalast välja lüüa. Lõpuks neil see õnnestub.

14. Hästi mängitud karistuslöök ning Olic saab õrnalt peaga palli tabada, kuid löök lendab Austria väravast mööda.

12. minutit mängitud. Praegu käib keskkväljavõitlus.

8. minutil lööb peale Säumel, kuid Pletikosa püüab kindlalt.

4. minut Modric lööb penalti sisse ja Horvaatia juhib 1:0.

3. minut - Ivica Olic tõmmatakse maha ning Horvaatia kasuks määratakse penalti.

Horvaatia teenib nurgalöögi, kui mängitud 1.30. Paraku ei tule sellest midagi ohtlikku.