Cristiano Ronaldo täht näitas EMil staariläiget

Peep Pahv
Cristiano Ronaldo lõi eile Tšehhi võrku värava ja andis ühe tulemusliku söödu.
Cristiano Ronaldo lõi eile Tšehhi võrku värava ja andis ühe tulemusliku söödu. Foto: Reuters / Scanpix

Eile selgus jalgpalli EMil esimene veerandfinalist. Portugal alistas Cristiano Ronaldo värava ja täpse söödu abil Tšehhi 3:1 ning tal on kahe mängu järel kuus punkti.

Eilses kohtumises lõi eriti eredalt särama Portugali liidri Cristiano Ronaldo täht. Turniiri esimeses ringis kuivale jäänud mees suutis eile Tšehhi vastu skoori teha ning kaaslasi sööduga kostitada.

Ladusaid rünnakuid demonstreerinud Portugal avas skoori juba kaheksandal minutil. See polnud veel Ronaldo tähetund, olukorra peategelaseks sai hoopis Deco, kes lõi esmalt peale ning seejärel suutis lahtise palli Peter Cechi väravasse suunata.

Võitu see veel muidugi ei tähendanud – möödus napilt üheksa minutit ning tšehh Libor Sionko koksas nurgalöögist tulnud palli võrku. Tšehhi võimalused tekkisidki peamiselt standardolukordade lahendamisel, seevastu Portugali tehnilised pallurid suutsid luua teravusi ka mängulistest rünnakutest.

Teisel poolajal jätkas Portugal kerget survet, ent 62. minutil tekkis parem võimalus hoopis Tšehhil. Paraku lendas pall väravast napilt mööda.

Minut hiljem sai aga teise värava all Decolt hea söödu Ronaldo, kes lõi karistusala joonelt otse väravasse – 2:1 Portugalile. Klubijalgpallis Manchester Unitedi palgal olevale mehele oli see koondisekarjääri 22. tabamus.

Tšehhid püüdsid vahetuste abil mängu päästa, ent isegi vanameister Jan Kolleri sekkumisest polnud märkimisväärselt abi. Suuremad võimalused tekkisid hoopis Milan Barošil, ent alati jäi tal otsustava löögi sooritamisest napilt puudu.

Rünnakutuhinas unustati kaitseliinid hõredaks – vahepeal kaptenipaela käsivarrele saanud Ronaldo sai läbijooksule hea söödu ning pääses Cechiga silmitsi. Euroopa jalgpalli üks suuremaid staare ei hakanud isetsema, vaid lükkas palli kõrvale Ricardo Quaresmale, kes saatis nahkkera tühja väravasse.

Tšehhi – Portugal 1:3

Väravad: 8. Anderson Deco, 17. Libor Sionko, 63. Christiano Ronaldo 91. Ricardo Quaresma
Hoiatused: 3 Jan Polak, 4 Jose Bosingwa

Tšehhi: 1 Petr Cech, 2 Zdenek Grygera, 21 Tomas Ujfaluši, 22 David Rozehnal, 6 Marek Jankulovski, 7 Libor Sionko, 3 Jan Polak, 17 Marek Matejovsky (11 Stanislav Vlcek 68.), 4 Tomas Galasek (9 Jan Koller 73.), 20 Jaroslav Plasil (14 David Jarolim 86.), 15 Milan Baroš

Portugal: 1 Ricardo, 4 Jose Bosingwa, 15 Pepe, 16 Ricardo Carvalho, 2 Paulo Ferreira, 8 Armando Petit, 20 Deco, 10 Joao Moutinho(5 Fernendo Meira 75.), 11 Simao Sabrosa (17 Ricardo Quaresma 82.) , 21 Nuno Gomes (9 Hugo Almeida 80.), 7 Cristiano Ronaldo