Horvaatia võitis Saksamaa 2:1

Oliver Lomp
Saksamaa jalgpallifännid kosutavad enne kohtumist Horvaatiaga ennast toobi õllega. Foto: AFP / Scanpix

Jalgpalli Euroopa meistrivõistluste B-alagrupi teise vooru esimeses kohtumises võitis Horvaatia Saksamaa 2:1.

Horvaata eeldatav algkoosseis: Pletikosa, Simunic, R. Kovac, Corluka, N. Kovac, Srna, Modric, Pranjic, Kranjcar, Olic, Rakitic

Saksamaa eeldatav algkoosseis: Lehmann, Lahm, Metzelder. Mertesacker, Jansen, Frings, Ballack, Fritz, Podolski, Gomez, Klose

Mäng on lõppenud!

Järgmisel hetkel teenib kollase Modric, kes sõitis sisse Fringsile.

Teisel lisaminutil teenib Schweinsteiger punase kaardi. Sellega ei ole rahul Lehmann, kes saab kollase.

Käivad kohtuniku antud lisaminutid.

85. minutil tuleb Knezevis Kranjcari asemel väljakule.

82. minutil tuleb kaitsja Fritzi asemel platsile ründaja Kuranyi.

79. minutil saab Podolsiki penaltikoha juurest löögile ning vähendab tugeva löögiga kaotusseisu 1:2-le.

73. minutil lööb vahetusest sekkunud Schweinsteiger terava nurga alt peale, kuid horvaat saab jala vahele.

70. minutil tõrjub Lehmann Srna antud nurgalöögi uuesti üle otsajoone.

68. minutil pääses horvaatäärest läbi, kuid söödule saab jala vahele Mertesacker.

67. minutil teenibHorvaatia ohtlikust kohast karistuslöögi, kuid Srna löök lendab vastu müüri.

62. minutil lööb Olic 2:0. Kaaslase tsenderdus maandub postis, kust see tagasi Olici jalale põrkab ning horvaat lööb 2:0.

61. minutil pääseb Gomez läbi, kuid sööt ebaõnnestub.

57. minutil teenivad sakslased nurgalöögi...mille horvaadid löövad puhtaks.

Käib 54. minut ning kumbki poole ei ole midagi väga ohtlikku korraldanud.

49. minutil tsenderdas Lahm karistusalasse. Pletikosa lõi palli puhtaks, kuid otse Ballackile, kes raskes positsioonis olles lööb palli tühjast väravast üle.

Sakslased on teinud vahetuse: Janseni asemele tuli Odonkor.

Algas teine poolaeg.

Poolaeg on lõppenud!

44. Pletikosa pillab ohtlikus kohas palli, kuid sakslastele vilistatakse viga.

43. minutil saab nurgalöögijärgselt palli Srna, kuid lööb küljevõrku.

42. minutil murrab Corluca hästi äärest läbi ning lõpuks jüuab pall Olicini, kelle lähilöögi tõrjub Lehmann.

39. minutil teenib Saksamaa nurgalöögi...Metzelder saab löögile, kuid üle.

33. minutil teenibSaksamaa karistuslöögi ning Ballack lööb kaugelt tugeva pommi. Pletikosa tõrjub. Kohe saavad sakslased taas palli ning peale lööb nii Gomex kui Podolski, kuid Pletikosa tõrjub.

30. minutil annab Olic ilusti Krancjarile palli ette, kuid viimane lööb täiesti vabana olles väravast üle.

27. Srna tõmbabmaha Podolski ning teenib kollase kaardi.

26. minutil annab Jansen suurepärase söödu Gomezele, kes lööv värava eest üle.

24. minutil saab Srna tsenderduse mille vormistab värava ees tabamuseks - Horvaatia juhib 1:0.

20. minutil pääses Olic löbi, kuid Metzelder lõi palli nurgalöögiks. Nurgalöögist midagi ohtlikku ei sünni.

15. minutil tõmmatakse Petric maha ninghorvaatidel on kasutada karistuslöök, mille järel teenitakse nurgalöök.

14. minutil tsenderdasid horvaadid ohtlikult Sakslast trahvikasti, kuid Lehmanile tehakse viga.

11. minutil saab Podolski karistusalas palli, kuid tema löök blokeeritakse.

8. minutil teevad Horvaadid äärelt ohtlikku läbimurde, kuid Mertesacker lööb palli puhtaks.

Käib 3. minut, kuid kumbki meeskond ei ole suutnud midagi ohtlikut korraldada.