Türgi võitis Tšehhit 3:2 ja pääses veerandfinaali

Oliver Lomp
Nihat Kahveci kaks tabamust tõid Türgile lõpuminutitel võidu Tšehhi üle.
Nihat Kahveci kaks tabamust tõid Türgile lõpuminutitel võidu Tšehhi üle. Foto: AFP / Scanpix

A-alagrupis pidasid tõelise põnevuslahingu maha Türgi ja Tšehhi. 0:2 kaotusseisu jäänud türklased näitasid suurimat võidutahet ning pääsesis 3:2 võiduga Tšehhi üle poolfinaali.

Teises kohtumises võitis Šveits Hakan Yakini väravatest Portugali 2:0.

Mäng on lõppenud.

90+2 minutil on türklaste värava all ohtlik olukord. Demirel teenib punase!

90. minutil pääsev Kahveci läbi ning lööb palli ristnurka - Türgi juhib 3:2!!!

87. minutil eksib Cech tsenderdust püüdes ning pall kukub Nihat Kahvecile, kes viigistab 2:2.

82. minutil tsenderdab Altintop kaugelt ning Servet Cetin saab peaga palli riivata - paraku lendab löök mööda.

80. minutil sai Galasek kollase kaardi.

75. minutil pääseb löögile Arda Turan, kes vähendab türklaste kaotusseisu 1:2-le.

71. minutil lööb Tšehhi poolelt kõigepealt Polak posti ning seejärel saab sama mees karistusalas türklase jalaga pihta.

69. minutil läks Šveits Portugali vastu 1:0 juhtima - värava autoriks Hakan Yakin.

64. minutil lööb Topal peale, kuid Jankulovski rikošetist maandub pall siiski Cechi süles.

62. minutil Sionko tsenderdab ning Plasil lööb jalaga lähedalt 2:0.

61. minutil pääses Koller väravavahiga silmitsi, kuid lööb mööda.

57 minutil teenivad türklased nurgalöögi....kuid tšehhid löövad palli puhtaks.

53. minutil annab Altintop tsenderduse karistusalasse ning Tuncay sooritab peaga löögi, mille Cech siiski kindlalt püüab.

51. minutil tsenderdavad türklased ohtlikult Tšehhi karistusalasse, kuid Rozehnal lööb palli nurgalöögiks.

Teine poolaeg algas.

Esimene poolaeg lõppes.

39. minutil saab Cetin löögile, kuid pall lendab türklase peast üle.

34. minutil tsenderdab Sionko äärest ning Koller lööb peaga 1:0.

33. minutil tegi suurepärase tõrje Demirel, kes Sionko lähilöögi jalgadega tõrjus.

25. minutil mängib Sionko ennast löögile, kuid karistusala joonelt teele saadetud pall lendab meetri jagu üle.

23. minutil annab Sionko äärest tsenderduse, kuid türklane lööb palli enne Kollerini jõudmist karistusalast minema.

17. minutil proovib kaugelt Tuncay, kuid tugev löök lendab meetri jagu mööda. Kohe järgmisel minutil proovib omakorda teise värava alla Matejovski, kuid Demirel püüab.

11. minutil pääseb Koller karistuslöögijärgsest olukorrast peaga löögile, kuid pall lendab meetri jagu üle.

10. minutil teenib Aurelio kohtunikuga vaidlemise eest kollase kaardi.

6. minutil teenib Mehmet Topal kollase kaardi.

Kohe esimesel minutil pääses löögile Matejovski, kuid pall lendas napilt üle.