Venemaa alistas lisaajal Hollandi ja pääses poolfinaali

Oliver Lomp
Hollandlaste väravavaht Edwin van der Sar vaatab abitult pealt, kuidas Dimitri Torbinski venelased lisaajal 2:1 juhtima viib. Foto: AFP / Scanpix

Jalgpalli Euroopa meistrivõistluste kolmandas veerandfinaalis alistas Venemaa pärast 1:1 viigiga lõppenud normaalaega Hollandi lisaajal 3:1.

Holland: Edwin van der Sar; Khalid Boulahrouz, Andre Oojier, Joris Mathijsen, Giovanni van Bronckhorst; Orlando Engelaar, Nigel de Jong; Rafel van der Vaart, Wesley Sneijder, Dirk Kuyt; Ruud van Nistelrooy.

Venemaa: Igor Akinfejev; Aleksandr Anjukov, Deniss Kolodin, Sergei Ignasevitš, Juri Žirkov; Sergei Semak, Konstantin Zõrjanov, Igor Semšov, Ivan Sajenko, Andrei Aršavin; Roman Pavljutšenko.

Mäng on lõppenud! Venemaa jõudis poolfinaali!

116. minut: Venelased viskavad kiiresti audisisseviske ning Aršavin saab palli, ning lööb Heitinga rikošetist 3:1.

112. minut: Aršavin triblab ääres ning annab viimasel hetkel tsenderduse ning Torbinski jõuab esimesena pallini ning viib Venemaa 2:1 juhtima.

109. minut: Segadus hollandlaste karistusalas ning Pavljutšenkoees avaneb peaaegu tühi värav, kuid venelaste tipuründaja lööb üle.

108. minut: Torbiniski triblab kastis ning hollandlased niidavad ta maha, kuid penaltit ei järgnenud.

101. minut: Kolodini karistuslöök lendab napilt üle.

98. minut: Aršavin demonstreerib kiirust ja tehnikat ning pääseb äärest läbi. Söödab vahetusest tulnud Torobinskile, kuid viimane lööb soodsalt positisoonilt van der Sarile kätte.

97. minut: Pavljutšenoko teeb suurepärase pealelöögi, kuid pall tabab latti.

96. minut: Akinfejev teeb hea tõrje, kui suudab rikošetist tulnud palli eemale suunata.

96. minut: Mäng on aktiivne. Tegemist nagu polekski lisaajaga.

93. minut: Van Nistelrooy proovib kaugelt, kuid lööb üle.

91. minut: Sneijder murran karistusalasse, kuid löök jääb nõrgaks ja Akinfejev püüab kindlalt.

Mäng on läbi! Järgneb lisaaeg.

90+2. minut: Kolodin teenib teise kollase kaardi, kuid kohtunik tühistab seele, kuna joonekohtuniku meelest oli pall ennem audis käinud.

86. minut: Holland teenib karistuslöögi. Sneijder mängib selle karistusalasse, kust van Nistelrooy selle peaga venelaste väravasse lööb - 1:1.

80. minut: Sneijder sooritab kauglöögi, mis lendab üle.

76. minut: Vahetusest sekkunud Affelay jätab palli Sneijderile, kuid viimase löök veereb mitu meetrit venelaste väravast mööda.

70. minut: Pavljutšenko annab suurepärase söödu Anjukovile, kes pääseb van der Sariga silmitsi olles löögile, kuid hollandlane saab palli kätte.

64. minut: Hollandi nurgalöögile jookseb Akinfejev valesti vastu, kuid midagi ohtliku olukorrast ei tule.

56. minut: Semak tsenderdab äärest ning Pavljutšenko viib ühe puutega Venemaa juhtima 1:0.

56. minut: Aršavini karistuslöök lendab mõned sentimeetrid mööda.

54. minut: Boulahrouzi asemel tuleb platsile Heitinga. Järgmises olukorras teenib van Persie kollase kaardi.

52. minut: Boulahrouz teenib kollase kaardi.

49. minut: Van der Vaart annab taas karistuslöögist ohtliku tsenderduse, kuid Engelaar ei jõua napilt pallini.

Algas teine poolaeg! Holland on Kuyti asemel sisse toonud van Persie.

Poolaeg on lõppenud!

44. minut: Üks venelaste kaitsjatest söödab palli otse van der Vaarti jalale, kuid hollandlase pommlöök lendab otse Akinfejevile.

43. minut: Zõrjanov tõstab palli ilusti karistusalasse, kuid Semšovi puude ebaõnnestub.

37. minut: Van Nistelrooy mängib ennast hästi löögile, kuid värava alanurka suunatud palli suudab Akinfejev tõrjuda.

32. minut: Taas saab Kolodin löögile, kuid pall lendab seekord selgelt üle.

31. minut: Aršavin murrab karistusalasse, teeb head petted, mängib ennast löögile, kuid van der Sar tõrjub palli nurgalöögiks. Kohe järgmises olukorras saab kaugelt löögile Kolodin, kelle tugeva pommlöögi suudab van der Sar taas tõrjuda.

29. minut: Holland teenib ohtlikust kohast karistuslöögi. Van der Vaart annab hea tsenderduse värava ette, kui ülinapilt jääb pallist puudu nii Engelaaril kui ka van Nistelrooyl.

26. minut: Nurgalöögijärgsest olukorrast saab Engelaar karistusala joonelt löögile, kuid pall lendab mööda.

25. minut: Mülemad meeskonnad on väga ettevaatlikud, võrreldes alagruppides mängitud kohtumisi.

19. minut: Sneijder murrab äärest venelaste karistusalasse, kuid löögile saab jala vahele Ignasevitš.

17. minut: Nüüd teenib Holland ohtlikust kohast karistuslöögi, kuid van der Vaarti tsenderduse püüab Akinfejev kindlalt.

15. minut: Venemaa pressing on asendunud keskväljavõitlusega.Venelased teenivad karistuslöögi, kuid Žirkovi tsenderdus ebaõnnestub.

8. minut: Pavljutšenko suunas tuleb suurepärane tsenderdus, kuid ründaja ei saa täiesti vabana olles palli raamidesse suunatud.

6. minut: venemaa teenib karistuslöögi ning Žirkov lööb peale, kuid van der Sar tõrjub.

Hollandi koondislastel on käe ümber leinalindid - Boulahrouzi sünnitusel surnud lapse mälestuseks.