Saksamaa võitis Türgi 3:2 ja pääses finaali

Türgi väravavaht Rüstü Recber oli Basitan Schweinsteigeri löödud palli võimatu tõrjuma. Foto: AFP / Scanpix

Jalgpalli Euroopa meistrivõistluste esimeses poolfinaalis võitis Saksamaa põnevuskohtumises Türgi 3:2 ning pääses finaali.

Saksamaa: Jens Lehmann - Arne Friedrich, Per Mertesacker, Christoph Metzelder, Philipp Lahm – Thomas Hitzlsperger, Simon Rolfes, Bastian Schweinsteiger, Michael Ballack – Lukas Podolski, Miroslav Klose.

Türgi: Rüstü Recber - Sabri Sarioglu, Gökhan Zan, Mehmet Aurelio, Hakan Kadir Balta - Hamit Altintop, Mehmet Topal, Colin Kazim-Richards, Ayhan Akman - Ugur Boral, Semith Sentürk.

Türgi läks juba 22. minutil Ugur Borali löögist juhtima, kuid Bastian Schweinsteiger viigistas juba nelja minuti pärast.

Teist poolaega alustas teravamalt Saksamaa, kuid väravani jõuti alles 79. minutil, kui täpne oli Miroslav Klose. Ometi suutsid türklased võideldes jõuda 2:2 viigini, kui värava lõi Semith Sentürk. Türklased murti lõplikult 90. minutil, kui karistusalas mängiti löögile sakslaste äärekaitsja Philipp Lahm, kes lõppskooriks 3:2 lõi.

Mängu käik:

90. minut: Lahm saab Hitzlspergerilt söödu karistusalasse ning Lahm lööb 3:2.

89. minut: Sentürk proovib kaugelt lüüa, kuid pall lendab selgelt mööda.

86. minut: Sentürk saab äärest tsenderduse ning türklased viigistavad seisu 2:2-le.

79. minut: Rüstü pillas Lahmi tsenderduse ning Klose oli esimesena jaol ning viis sakslased 2:1 juhtima.

73. minut: Boral murrab kasti ning sooritab tereva nurga alt pealelöögi, kuid pall lendab otse Lehmanni kätte.

68. minut: Türklased teenivad nurgalöögi, millest midagi ohtlikku siiski ei sünni.

65. minut: Friedrich tsenderdab, kuid ebaõnnestunult ning keegi ei jõua pallini.

60. minut: Türklased teenivad karistuslöögi, kuid Altintop proovib väga kaugelt peale lüüa. Pall lendab kindlalt üle värava.

58. minut: Ballacki löök lendab otse vastu türklaste müüri.

57. minut: Sakslased teenivad ohtlikust kohast karistuslöögi.

55. minut: Podolski jätab palli Hitzlspergerile, kuid poolkaitsja löök lendab kindlalt üle.

53. minut: Sentürk niidab Fringsi jalust ning teenib kollase kaardi.

51. minut: Lahm tõmmatakse karistusalas maha, kuid penaltit sakslased ei teeni.

49. minut: Teine poolaeg on alanud väga ettevaatlikult. Türklased teenivad ohtlikust kohast karistuslöögi....Lehmann püüab tsenderduse kindlalt.

Algas teine poolaeg.

Saksamaa teeb vahetuse: Kulmu katki hüpanud Rolfese asemele tuleb Torsten Frings.

Lõppes esimene poolaeg.

Kohtunik on lisanud ühe lisaminuti.

42. minut: Balta sooritab tugeve pealelöögi, kuid pall lendab üle.

40. minut: Rolfes ja üks türklastest põrkavad kokku. Sakslane lõhub kulmu.

37. minut: Lahm tõmbab Kazimi maha ning türklased teenivad ohtlikust kohast karistuslöögi.....Aurelio lööb peale, kuid Lehmann lööb palli rusikatega ära.

34. minut: Podolski jookseb kaitsjate eest ära ning kuigi Klose on kõrval vaba, proovib ta ise lüüa - pall lendab meetri jagu üle.

32. minut: Lehmann ei arvestab oma positsiooni valesti ning tõrjub nõrga tsenderduse nurgalöögiks.

29. minut: Kazim murrab äärest läbi ning tsenderdab, kuid Sentürki nõrk pealöök maandub Lehmanni süles.

27. minut: Podolski murrab äärest läbi ning annab söödu Schweinsteigerile, kes palli türklaste värava ristnurka lööb. Seis on viigis 1:1!

26. minut: Aurelio pääseb nurgalöögijärgsest olukorrast peaga löögile, kuid türklane ei taba palli korralikult ning löök eabaõnnestub.

22. minut: Kazim lööb üle pea, kuid pall tabab latti, kust see põrkub Boralile, kes nahkkera Lehmanni põrkest sisse lööb - Türgi juhib 1:0.

18. minut: Ohtlik olukordtürklaste värava alla, kuid kaitsjad löövad palli nuraglöögiks.

17. minut: Sakslased teenivad karistuslöögi, kuid sellele järgnenud tsenderduse püüab Rüstü vaevata.

14. minut: Türgi teenib teise nurgalöögi. Väravahõngulist võimalust ei järgne.

13. minut: Kazim pääseb karistusala joonelt löögile, kuid pall lendab pommlöögist Saksamaa värava põiklatti. Järgnenud olukorrast teenib Türgi kohtumise esimese nurgalöögi.

8. minut: Lahm kaotab palli ning türklased pääsevad väravahiga silmitsi. Õigeaegselt vastu jooksnud Lehmann suudab pealelöögi jalgadega tõrjuda.

7. minut: Kazim üritab kaugelt, ent Lehmann püüab palli.

6. minut: Türgi teeb esimese arvestatava tsenderduse, ent Scweinsteiger lööb palli karistusalast minema.

4. minut: Mäng kulgeb peamiselt keskväljal ning tõsiseid rünnakuüritusi pole veel toimunud.