Lahm tõusis patuoinast kangelaseks

Peep Pahv
Philipp Lahm
Philipp Lahm Foto: Reuters / Scanpix

Saksamaa ja Türgi vahelise kohtumise parima mängija auhinna teeninud Philipp Lahm oleks sama kergelt võinud jääda kohtumise patuoina rolli.

Just Lahm oli see, kes neli minutit enne kohtumise lõppu kaotas oma äärel palli ning türklane Semih Sentürk viigistas seisu 2:2.

Kangelaseks kerkis Lahm alles 90. minutil, kui ta lõi terava läbimurde järel Saksamaa võiduvärava. 24-aastane sakslane pidas seda oma karjääri tähtsaimaks väravaks. «Lasta lõpu eel lüüa seisuks 2:2 ning seejärel põrutada võiduvärav ning seda kõike Euroopa meistrivõistluste poolfinaalis - ma võin kindlalt öelda, et see mu kõige tähtsam värav üldse,» hõiskas Lahm ajakirjanikele.

Samas tunnistas ta, et viigivärv sündis tema eksimusest. «Ma ei tegutsenud viigivärava momendis kuigi hästi, kuid oma võimetesse ei tohi usku kaotada.»