Hispaania alistas Venemaa 3:0

Peep Pahv
Hispaania jalgpallifänn
Hispaania jalgpallifänn Foto: AFP / Scanpix

Jalgpalli EMi teises poolfinaalis alistas Hispaania Venemaa 3:0. 50. minutil oli täpne Xavi, 73. minutil Güiza ning 82. minutil David Silva.

Finaalis kohtub Hispaania Saksamaaga.

Algkoosseisud:

Venemaa: 1-Igor Akinfejev; 22-Aleksandr Anjukov, 2-Vassili Berezutski, 4-Sergei Ignaševitš, 18-Juri Žirkov; 17-Konstantin Zõrjanov, 11-Sergei Semak, 20-Igor Semšov, 9-Ivan Saenko; 10-Andrei Aršavin, 19-Roman Pavljutšenko.

Hispaania: 1-Iker Casillas; 15-Sergio Ramos, 5-Carles Puyol, 4-Carlos Marchena, 11-Joan Capdevila; 19-Marcos Senna; 6-Andres Iniesta, 8-Xavi, 21-David Silva; 7-David Villa, 9-Fernando Torres.

Mängu käik:

Kohtumine lõppes Hispaania 3:0 võiduga!

90. +2 minut: Venemaa pääseb löögile, aga pall lendab väravast mööda.

88. minut: Semak pääseb löögile, ent Casillas tõrjub.

82. minut: Hispaania järjekordne rünnak päädib David Silva täpse löögiga. 3:0!

78. minut: Hispaania teenib nurgalöögi, ent mäng on rahunenud ning rünnakut ei järgne.

73. minut: Güiza pääseb Venemaa kaitseliini taga Akinfejeviga silmitsi ning tõstab palli väravasse. 2:0!

70. minut: Akinfejev lükkab kaugelt tulnud pommlöögi üle värava. Järgnenud nurgalöök ei vii pealelöögini.

69. minut: Hispaania teeb vahetuse - Xavi kohale tuleb Xabi Alonso ning Torrese kohale Güiza.

63. minut: Torres pääseb värava ees löögile, aga ei saa pallile korralikult pihta ning ohtu ei teki.

61. minut: Akinfejev likvideerib Torrese läbijooksu.

57. miknut: Venemaa teeb teise vahetuse - Saenko kohale tuleb Sõtšov.

56. minut: Venemaa teeb vahetuse - Semšovi asemel tuleb Biljaletinov.

52. minut: Torres pääseb karistusala servast löögile, ent pall lendab üle värava.

50. minut: Xavi saab värav ees tsenderdusele jala vahele ning viib Hispaania 1:0 juhtima.

49. minut: Hispaania tsenderdus langeb venelaste saagiks, kes korraldavad kiire vasturünnaku, ent löögini ei jõua.

Mõlemad meeskonnad jätkavad samas rivistuses nagu esimene poolaeg lõpetati.

Algas teine poolaeg

Esimene poolaeg on lõppenud viigiga 0:0

43. minut: Akinfejev püüab Hispaania tsenderduse.

39. minut: Torres lööb peale, Akinfejev püüab palli. Pealelöögid 9-5 Hispaaniale.

37. minut: Ramos saab karistusala nurgast löögile, ent on ebatäpne.

36. minut: Pavljtšenko pääseb trahvikastis peaga löögile, ent pall lendab väravast mööda.

34. minut: Venemaa teenib nurgalöögi. Samal ajal teeb Hispaania vahetuse. Villat asendab Fabregas.

31. minut: Pavljutšenko pääseb trahvikasti joonelt löögile, ent pall lendab napilt väravast mööda.

29. minut: Hispaania teenib 28 meetrilt karistuslöögi. Villa lööb, kuid Akinfejev püüab.

24. minut: Ramos proovib kaugelt. Akinfejev püüab palli.

23. minut: Venemaa teenib nurgalöögi. Pealelöök takerdub kaitsjate jalgadesse.

22. minut: Venemaa teenib karistusala nurga lähistelt karistuslöögi, ent Hispaania kaitse lööb palli minema.

21. minut: Vihmasadu muutub üha tugevamaks.

18. minut: Žirkov pääseb äärelt teravalt läbi, ent pealelöögini ei jõua.

16. minut: Venemaa teenib 28-meetrilt karistuslöögi. Pavljutšenko pommlöögist lendab pall üle Hispaania värava.

12. minut: Venemaa teenib esimese nurgalöögi. Väravavõimalust ei järgne.

11. minut: Villa lööb eemalt peale, Akinfejev tõrjub.

10. minut: Saenko tsenderdab Hispaania värava ette, kuid Venemaa ründajaid seal pole.

6. minut: Torres pääseb trahvikastis löögile, ent Akinfejev tõrjub.

5. minut: Hispaania teenib teise nurgalöögi, ent ka nüüd ei jõuta pealelöögini.

4. minut: Hispaania teenib esimese nurgalöögi. Pealelööki ei järgne.