Hispaania alistas EMi finaalis Saksamaa 1:0

Peep Pahv
Saksamaa ja Hispaania fännid.
Saksamaa ja Hispaania fännid. Foto: AFP / Scanpix

Jalgpalli Euroopa meistrivõistluste finaalis alistas Hispaania Fernando Torrese väravast Saksamaa 1:0 ning tuli teist korda meistriks.

Viimati jõudis Hispaania EMil kuldmedalini 1964. aastal.

Algkoosseisud:

Saksamaa: Lehmann, Friedrich, Schweinsteiger, Frings, Klose, Ballack, Hitzlsperger, Lahm, Mertesacker, Podolski, Metzelder.

Hispaania: Casillas, Marchena, Puyol, Iniesta, Xavi Hernandez, Torres, Fabregas, Capdevila, Sergio Ramos, Senna, Silva.

Mängu käik:

90. minut: Kohtunik lisas kolm minutit.

88. minut: Kurany teenib kollase kaardi.

86. minut: Hispaania teenib 23 meetrilt karistuslöögi, ent pall lendab üle värava.

85. minut: Hispaania teenib seitsmenda nurgalöögi, ent lööki ei järgne.

81. minut: Hispaania ladus rünnak, ent Senna ei saa värava ees pallile pihta.

80. minut: Hispaania rünnakul langeb pall Lehmanni saagiks.

78. minut: Hispaania teeb kolmanda vahetuse. Värava autor Torrest asendab Güiza. Saksamaa teeb samuti vahetuse. Kloset asendab Gomez.

77. minut: Hispaania mängib nurgalöögi lahti, ent peallöögini ei jõuta.

76. minut: Torres pääseb läbi, ent Lehmann nopib palli.

74. minut: Torres teenib kollase kaardi.

70. minut: Saksamaa teenib trahvikasti nurgast karistuslöögi. Casillas tõrjub palli rusikatega minema.

69. minut: Inesta pääseb trahvikastis ohtlikult löögile, ent Lehmann tõrjub.

68. minut: Ramos saab pärast karistuslööki peaga löögile, ent Lehmann tõrjub.

66. minut: Hispaania teeb teise vahetuse. Silvat asendab Santi Cazorla.

65. minut: Saksamaa teenib karistuslöögi, ent pall lendab otse üle otsajoone.

64. minut: Hispaania teeb vahetuse. Fabregasi asendab Xabi Alonso.

63. minut: Saksamaa vasturünnak. Schweinsteigeri löök põrkub vastu Kloset ning sealt üle otsajoone.

61. minut: Ballack tsenderdab, ent Casillas nopib Kurany pea pealt palli.

60. minut: Jansen võitleb palli endale ning tsenderdab trahvikasti joonele. Ballack pääseb löögile, ent pall lendab napilt väravast mööda.

58. minut: Saksamaa teeb teise vahetuse. Hitzlespergerit asendab ründaja Kevin Kurany.

55. minut: Torres pääseb sarnaselt esimese värava olukorrale läbi, ent Lehmann tuleb õigeaegselt välja ja nopib palli oma kätte.

53. minut: Lehmann tõrjub Xavi kauglöögi üle otsajoone. Järgneva nurgalöögi ajal pääseb Ramos trahvikasti joonelt löögile, ent pall lendab väravast mööda.

Saksamaa on teinud vahetuse. Lahmi asemel tuleb kaitseliini Marchell Jansen.

Algab teine poolaeg

Esimene poolaeg on lõppenud. Hispaania juhib 1:0.

45. minut: Inesta pääseb äärelt läbi, ent tsenderduse lükkavad sakslased nurgalöögiks. Nurgalöögist teravat olukorda ei teki.

43. minut: Ballack ja Casillas teenivad kollase kaardi.

41. minut: Saksamaa järgmine nurgalöök ei too tulemust. Ballack on platsil tagasi.

40. minut: Saksamaa teenib trahvikasti joonelt nurgast karistuslöögi, ent kaitsjad löövad palli auti. Järgnenud nurgalöögist tulnud palli lööb Casillas minema.

38. minut: Saksamaa arstid suutsid Ballacki verejooksu peatada ning sakslaste kapten tuleb platsile tagasi. Veri hakkab aga kohe uuesti jooksma ning kohtunik saadab ta uuesti platsi serva.

35. minut: Ballack ja Senna löövad pead kokku ning sakslase kulm saab viga.

33. minut: Torres pääseb Saksamaa kaitsjate vahelt läbi ning jõuab lüüa palli üle vastu jooksnud Lehmanni väravasse. 1:0 Hispaaniale!

31. minut: Fabregas pääseb 25 meetrilt löögile, kuid Lehhmann püüab palli.

30. minut: Hispaania teenib teise nurgalöögi, kuid rikuvad samas määrusi ning olukorda ei teki.

25. minut: Saksamaa teenib teise nurgalöögi. Järgenud olukorras pääseb Ballack löögile, ent pall põrkub vastu kaitsjat.

23. minut: Torres saab trahvikastis peaga löögile, ent pall tabab posti.

20. minut: Hispaania saab nurgalöögi punkti lägistelt karistuslöögi. Torres saab peaga löögile, ent pall lendab üle värava.

17. minut: Xavi kauglöök jääb pehmeks ning Lehmann püüab palli.

15. minut: Saksalsed olid lähedal omaväravale, kui pall põrkas kaitsja jalast ootamatult värava suunas. Lehmann suudab aga tõrjusa. Järgnev nurgalöök ei kujuta endast ohtu.

12. minut: Saksamaa teenib esimese nurgalöögi. Casillas lööb palli rusikatega minema. Järgneb uus tsenderdus trahvikasti, ent Casillas püüab palli.

9. minut: Sakslased pääsevad kaugelt löögile, kuid Casillias püüab palli.

8. minut: Ballack pääseb äärelt läbi, kuid tsenderdus ei leia meeskonnakaaslasi.

3. minut: Klose lõikab vahelt hispaanlaste ebaõnnestunud söödu, pääseb Casillasega silmitsi, ent ei suuda korralikult lüüa.