Venno ja Kreegi klubid pidasid maha ägeda lahingu

Ardo Kreek eelmise koduklubi Selveri särgis.
Ardo Kreek eelmise koduklubi Selveri särgis. Foto: Tallinna Selver

Meistrite liiga avavoor pakkus Eesti võrkpallisõpradele elamusi täie raha eest, sest Ardo Kreegi ja Oliver Venno koduklubid pidasid maha viiegeimilise matši.

Ajaloolisest vastasseisust väljus võitjana Rzeszowi Resovia, kes kallutas kaks tundi ja 20 minuti väldanud maratonkohtumise enda kasuks 3:2 (21, -22, -26, 14, 14), vahendab volley.ee.

Terve kohtumise kaasa teinud Venno kerkis 27 punktiga üleplatsimeheks. 46 tõstest 26 maha löönud Eesti koondise diagonaalründaja lisas kaks blokki ja kaks ässa. Põhikoosseisus alustanud Kreek vahetati teise geimi alguses pingile. Neljast tõstest lõi temporündaja maha ühe ja pani kaks blokki. Viiel pallingul tuli kaks viga.

Teises F-grupi mängus üllatas Istanbuli Belediyesi kodus Pariisi Volleyt 3:0 (17, 19, 23) võiduga.

Innsbrucki Hypo Tirol (Eerik Jago) jäi võõrsil alla Itaalia meistrivõistlustel kuuendal kohal paiknevale Macerata Lubele 0:3 (-23, -22, -17). Terve kohtumise kaasa teinud Jago tõi kuus punkti. Üheksast tõstest lõi Eesti koondise nurgaründaja maha neli ja lisas kaks blokki. Jago servi vastuvõtu protsent oli mängu parim 79, viiel pallingul kogunes kolm viga.

Teises C-grupi kohtumises oli Maaseiki Noliko (Belgia) kodus parem Budva Budvanskast 3:1 (-24, 20, 16, 17).

Meistrite liiga jätkub järgmisel nädalal, kui Hypo Tirol võõrustab teisipäeval Nolikot ja ACH päev hiljem Belediyesit. Resovia kohtub kolmapäeval võõrsil Pariisi Volleyga.