Amelie Mauresmo
Amelie Mauresmo Foto: AFP / Scanpix

Endine maailma esireket Amelie Mauresmo teatas täna, et loobub tippspordist. Hetkel hoiab Mauresmo maailma edetabelis 21. positsiooni.

«Tulin siia, et teatada oma karjääri lõpust. Tegin selle otsuse pärast põhjalikku kaalumist,» sõnas Mauresmo tänasel pressikonverentsil.

30-aastane Mauresmo on võitis karjääri jooksul kaks suure slämmi turniiri – 2006. aastal võidutses ta nii Austraalia lahtistel meistrivõistlustel kui ka Wimbledonis. Lisaks on ta korra võitnud naiste tennise aastalõputurniiri. 2004. aasta Ateena olümpiamängudel teenis ta hõbemedali.

1993. aastal profikarjääri alustanud Mauresmo võitis ühtekokku 25 turniiri.

Mauresmo karjääri viimaseks matšiks jäi tänavuste USA lahtiste meistrivõistluste teise ringi kohtumine Kanada esindaja Aleksandra Wozniakiga, mille ta kaotas 4:6, 0:6.