Eesti hokilootus viskas Soome kõrgliigas oma esimese värava

Robert Rooba
Robert Rooba Foto: Toomas Huik

20-aastane Eesti hokilootus Robert Rooba viskas Soome meistrivõistluse hooaja avamängus värava, kui tema tööandja Espoo Blues alistas lisaajal 4:3 TPSi.

Blues asus kohtumist avakolmanikul Miro Aaltoneni tabamusest juhtima, kuid teisel kolmandaikul Steven Seigo viigistas ja Dan Sexton viis omakorda TPSi juhtima.

Teise kolmandiku keskpaigas Aaltonen viigistas ja peagi viis Rooba Blues’i 3:2 juhtima. Kolmandal kolmandikul viigistas Marko Virtala taas seisu ja võitja selgitas lisaaeg, kus Aaltonen viskas oma kolmanda värava ja tõi võidu Blues’ile.

Eelmisel hooajal pääses Rooba Soome kõrgliigas väljakule kahes matšis ja aasta varem ühes kohtumises. Toonastes kohtumsites ta väravani ei jõunud.